Zábava

Kanada vo WJC dominuje Fínsku

Pre Kanadu je to perfektný rekord v úvodnom kole majstrovstiev sveta juniorov. (Foto: Cody McLachlan / Getty Images)

Na konci úvodného kola majstrovstiev sveta juniorov Kanada úplne vyradila Fínsko a na Nový rok zvíťazila 4: 1.

V prvom skutočnom teste v Kanade sa umiestnil Dylan Cosens, ktorý skóroval dvakrát, zatiaľ čo Dylan Holloway a Beaton Grepps zvýšili svoj cieľ. Medzitým pre Kanaďanov Devon Levy dosiahol 18 úspor z vrcholu siete.

Ako víťazi skupiny budú Kanaďania v úvodnom kole vyraďovacej fázy čeliť štvrtému miestu Českej republiky.

Čistá dominancia

Aj keď konečné skóre nemuselo byť nijako okázalé, mohlo to byť najpôsobivejšie víťazstvo Kanady a najlepší výkon ktoréhokoľvek tímu na turnaji a silné dôkazy o tom, že hostiteľská krajina má jasnú túžbu získať zlato.

Na rozdiel od Nemecka, Slovenska a Švajčiarska predstavuje Fínsko formálnu medailovú hrozbu a trvalú moc. Kanada ich však, rovnako ako predchádzajúci traja protivníci, dokázala znížiť – aj keď sa zdá, že Fínsko v tretej tretine vzrástlo.

Prognóza Kanady bola jednoducho ohromujúca a konzistentné nechutné pozície na fínskom zadnom konci ako Ville Hynola a Toby Nymela. Naproti tomu obranná sila Kanaďanov je neprimeraná, čo bráni Fínom v usadení sa do útočnej štruktúry. Kombinácia týchto dvoch aspektov bola základom jedného z najdominantnejších párovacích období v súťaži Kanaďanov, ktorí sa o 40 minút neskôr ujali vedenia 35: 7 na streleckých hodinách.

Keď Brad Lambert premenil neskorý pokus o presilovú hru, zdá sa, že frustrácia na strane Fínov sa rozplynula a využila jednu z mála chýb, ktoré Kanaďania v tejto hre urobili. Tento gól zabránil tomu, aby sa hra stratila.

Choďte po jeho ceste

Bol to najneuveriteľnejší zápas pre kapitána Cosensa, aký kedy bol. Podľa tohto písania je v prvom momente pre Kanadu prvoradý výber výberu byvolích šablí, ktorý má viesť v bodovej súťaži. To sa nelíši vo vynikajúcich výkonoch tímu proti Fínsku.

READ  Slovenská polícia vedie ďalší podozrivý zásah proti Rímanovi, ktorý fajčil pred svojím domom bez masky

Cosens o chvíľu otvoril skóre proti Fínom, čo mohlo byť oknom do toho, čo sa dalo Sabresom v ďalšej etape. Pomocou svojej dĺžky na riadenie obratu a znalostí, keď sa zvyšoval technický ľad, premieňa Cosens malú chybu od fínskeho obrancu Emila Vira na bleskovo rýchly protiútok. Po vytvorení priestoru svojou rýchlosťou a zvolenou cestou Cosens pomocou svojej fyzickej polohy a očí predáva myšlienku, ktorú minie, skôr ako otočí čepeľ a vystrelí dovnútra stĺpika krátkej strany.

Pre mňa táto línia Cosensona dáva zlý dojem, ako vidíme od Marka Stonea, ktorý sa stal jedným z najlepších priekopníkov NHL, nie nevyhnutne s meraniami v integrovanom štýle, ako je lineárna rýchlosť alebo rýchlosť strely. Rovnako ako Stone, aj Cossensova najlepšia kvalita je jeho neuveriteľné zachytenie hry a to, ako do nej zapadajú jeho schopnosti, a tieto znalosti využíva na ovládanie ľadu a udalostí okolo seba.

Zdá sa, že pri druhom góle Hollowaya Cossens rozšíril svoju prítomnosť sám tlakom útočnej zóny, keď zúrivo vyhrával buckové bitky cez neutrálne pásmo, a potom vhodným spôsobom ukončil vzrušujúcu očakávanú hru na prázdnu bránu.

Byvol má v Cosense dobrého. To isté platí o Kanade v zápasoch.

Urob to znova, Devon

Jedná sa o jednu z najzaujímavejších situácií v kategórii Golding out v histórii World Junior pre Kanadu – pretože Devon Levy to zamkol. Iba raz porazený Levy, odvrátený do slepej uličky, vyzeral ako chrbtová kosť národa, ktorý získal titul, proti Fínom, a poprial mu niekoľko dobrých šancí.

Niet ani náznaku Dylana Curranta alebo Taylora Coutiera, keďže Levy dostal v úvodnej hre turnaja proti Nemcom tretiu šancu, pretože Florida Panthers nemohla vybrať v siedmom kole.

Nie všetky dobré správy

Kanada pracuje väčšinou z tímu Blender, odkedy opustil center č. 2 Alex Newhook zranenie ramena.

READ  Námestník ministra hospodárstva Taiwan Správy pre slovenskú delegáciu na Taiwane v septembri

Je dobré, že je jedným z najhlbších kanadských tímov v pamäti a že šanca ako Quinton Biffield by ho mohla v tejto úlohe priviesť, pretože tento tím teraz mohol stratiť druhého člena najlepšej šestky. Kirby Touch sa zranil pri predzápasovej výhre nad Ruskom.

Viac od spoločnosti Yahoo Sports:

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close