Kanada vs. Uruguaj: Ako sledovať a streamovať prípravu na majstrovstvá sveta vo futbale

Kyslá príchuť júnového medzinárodného okna – a spor medzi hráčmi a odborármi – nezmizla na 100 %, no piatková výhra 2:0 nad Katarom určite pomohla. Les Rouges Dostali góly od útočníkov Cylea Laurina a Jonathana Davida v priebehu 13 minút a viedli veľkú časť zápasu proti kandidátom na MS 2022.

Herdmanovu stranu teraz čaká postup v súťaži. Najťažšími testami Kanady sú Mexiko a Spojené štáty v kvalifikáciách na majstrovstvá sveta, keďže pred vypuknutím pandémie COVID-19 začiatkom roka 2020 nehrali s talentovaným tímom Uruguaja.

„Čaká nás ťažká skúška, ale po štyroch rokoch hrania so súpermi Concacafu hráči snívajú o tom, že budú hrať národ takej veľkosti ako Uruguaj,“ povedal Herdmann po víťazstve Kataru. „Tešíme sa na to a sme nadšení, ale musíme to zmierniť kvôli kvalite, ktorú majú. Musíme urobiť prácu na niekoľko nasledujúcich dní, aby sme sa uistili, že sme pripravení.“ ísť znova.“

Jedinou obavou proti Kataru bolo, že superhviezda Alphonso Davies po kolízii klesla na hodine. „Myslím si, že je v poriadku,“ povedal Herdman, upokojujúce znamenie, že Kanada bude túto jeseň potrebovať domáci produkt Vancouver Whitecaps FC na najvyššej úrovni, aby narobila škody.

Vrátiť by sa mohol aj krídelník Club Brugge Dajon Buchanan, pričom bývalá hviezda New England Revolution zrejme čaká na podpis so svojím belgickým tímom menej minút.

READ  Vláda nového Slovenska ohlásila masívne sily na kontrolu migrácie pozdĺž maďarských hraníc