Kanada zvíťazila vo svetovom hokejovom konflikte medzi Slovenskom 3: 1 – Surrey Now-Leader

Philip Tomasino strelil v nedeľu na majstrovstvách sveta juniorov v hokeji mužov v Edmontone gól proti Kanade 3: 1.

Jack Quinn, ktorý strelil gól do prázdnej bránky, a Jordan Spence skórovali aj za Kanadu (2: 0) a v úvode zápasu odohrali druhý zápas za niekoľko dní.

Hostiteľská krajina začala v sobotu 16: 2 s užším personálom ako Nemecko.

Kanadský zlatý medailista Devon Levy pri svojich 19. narodeninách usporil 17 výhier. Za Slovensko skóroval Martin Romeak (1: 1). Zlatník Sherbrook Phoenix z QMJHL Samuel Hlawaz zastavil stratu 20 striel.

Kanada si v pondelok dala pauzu a v utorok v Pool Evil čelila Švajčiarsku (0: 2). Fínsko (2: 0) predtým v nedeľu zvíťazilo nad Švajčiarskom 4: 1. Najlepšie štyri tímy v každej skupine postupujú do štvrťfinále 2. januára, po ktorých nasleduje 4. januára semifinále a 5. januára medailové zápasy.

Gól Romeaka v presilovej hre v tretej 18:36 dotiahol Slovákov do bránky, ale Quinn spečatil víťazstvo blanketom.

Tomasino zobral dlhý pas od Dylana Cosensa a v tretej tretine prekonal Halawaja vysoko 2: 0 vysokou strelou 16:25.

Kanadský obranca Braden Schneider v nedeľu prerušil hru pre nemeckého útočníka Johna-Luku Schumachera, ktorý predchádzajúci deň škrabal za hlavu. Spence, ktorý sa v sobotu zdravo poškriabal, nastúpil do zostavy a skóroval už v prvej zmene zápasu.

Obrana Slovenska bola oveľa tvrdšou skúškou ako kanadská, ktorá klesla na kanadskú. Kanaďania dominovali v držbe dolára a umožňovali Slovensku čisté vstupy na územie Kanady, ale ich útok nebol z veľkej časti synchronizovaný.

V druhej tretine Slovensko zabilo pár kanadských príležitostí na presilovku a Kanada zabila slovenský ľudský prospech.

Obranca Bowen Byram vyrovnal slovenským útočníkom Jacobom Koleníkom v strede modrej čiary Kanady. Spence strelil sólový gól Kanady úvodnej tretiny na 4:08.

Cornwall, austrálsky obranca PEI, obnovil Dawsona Mercera a zrazil Halawaja z hasiča na zápästí.

Kanadský krídelník Dylan Holloway bol vylúčený z nedeľňajšieho zápasu pre zranenie na vrchole. Kapitán Kirby Touch nehral v zápase pre zranenie zápästia v predzápasovom zápase. Gossans, ktorý strelil proti Nemecku hetrik a šesť bodov, si v nedeľu obliekal kapitána C. Gossans nahrádza kapitána Pyramidom.

Medzinárodná hokejová federácia v nedeľu oznámila, že medzi tímami a konkurenciou neexistujú žiadne nové pozitívne testy na vírus Covit-19. Traja nemeckí hráči boli v nedeľu prepustení z izolácie a v prvých dvoch zápasoch pridali k ľadovému kádru iba 14 korčuliarov.

S výnimkou pozitívnejších testov bude v utorok zo samoty prepustených ďalších päť Nemcov, do 4. januára bude jeden hráč na samotke.