Kanaďan Slafkowski nebol rád, že by mohol hrať v novej turnajovej porážke

BUFFALO — Juraj Slafkowski pri svojom štvrtkovom debute v Severnej Amerike zaostával za dominantným úsilím.

Po tom, čo Canadiens v úvodnom zápase v roku 2002 prehrali s domácim Buffalo Sabres 4:3, 1. miesto v tomto vstupnom drafte NHL povedal: „Snažil som sa naozaj tvrdo, robil som chyby, urobil som príliš veľa obratov.“ Výzva príležitostí.

„Ale toto je prvý zápas a zajtra sa musím pripraviť na ďalší zápas,“ dodal.

Netrvalo dlho a Slafkowski sa dostal na výsledkovú tabuľu. Na strelený gól, ktorým Kanaďania viedli v polovici prvej tretiny 2:0, pripravil svojho kolegu Slováka Filipa Messera.

„Dobre spolupracujeme,“ povedal o svojom ľadovom vzťahu s Messerom. „Poznám ho a on pozná mňa.“

Švédsky prospekt Emil Heinemann, ktorý bol považovaný za kľúčovú posilu k výberu Canadiens v prvom kole draftu, keď vymenili Tylera Toffoliho do Calgary Flames, otvoril skóre, keď prevzal prihrávku od Jordana Harrisa a strelil 45 gólov. Choďte do horného rohu päty proti kolíkovému červovi.

Heinemann asistoval aj pri góle Adama Becka v polovici tretej tretiny.

Heinemann povedal, že má výhodu, že pred príchodom do Montrealu v pondelok večer odohral osem zápasov vo Švédsku. Na otázku, či zostane v Severnej Amerike alebo sa vráti do Švédska, odpovedal: „Uvidím.“

Sabres dostali góly z nečakaných zdrojov. Josh Bassoldt a Nolan Burke, dvojica nedraftovaných štvrtákov, skórovali v prvej tretine a vyrovnali zápas a hráč siedmeho kola Tyson Kozak skóroval na začiatku druhej tretiny a dostal Buffalo do vedenia 3:2. Po tretie.

Lucas Condotta, ktorý ukončil svoju univerzitnú kariéru v UMass Lowell a minulú sezónu strávil nejaký čas v Lavale, si vymenil údery so Zachom Berzollom za šesť minút bitky. Keďže obaja hrali americký univerzitný hokej, bolo trochu prekvapujúce, že nedošlo k bitke.

READ  Na Slovensko smeruje otázka hry - SEENIT

Joe Vrbedik, draftová jednotka siedmeho kola v roku 2021, ktorá sa vráti do North Bay v OHL, prekonala vzdialenosť v sieti Montrealu a predviedla 23 zákrokov.

Warm odohral za Buffalo prvý polčas a zastavil 22 z 24 striel. Nahradil ho Čech Tomáš Susanek, ktorý dal jeden gól zo 16 striel.

Vyhliadky Canadiens sa v piatok vrátia na sneh proti New Jersey Devils a kemp ukončia nedeľňajším popoludňajším zápasom proti Ottawe Senators.