Veda

Kanadské spin štúdio sa riadilo pokynmi v oblasti verejného zdravia. Ale 61 ľudí stále chytilo covid-19.

Napriek tomu, že sa zdá, že dodržiava predpisy o verejnom zdraví, najmenej 61 ľudí prepojených so štúdiom malo pozitívny test na prítomnosť koronavírusu.

“Urobili všetky možné veci, aby odstránili potenciál šírenia,” povedal Richardson povedal novinárom. “Bohužiaľ, telocvične sú rizikovejším miestom kvôli tomu, že si ľudia väčšinou zlievajú masky a dýchajú rýchlejšie.”

Aj keď Hamilton vyžaduje nosenie masiek väčšina verejných nastavení, zákon zahŕňa výnimku pre každého, kto „sa aktívne venuje športovej alebo fitnes činnosti“. V súlade s touto politikou štúdio SPINCO umožnil jazdcom zložiť si masky raz zacvakli do svojich bicyklov a povedali im, aby sa pred zosadnutím opäť prikryli.

V nedávny príspevok na Instagrame, Majitelia spoločnosti SPINCO uviedli, že „váhali“, či sa majú znovu otvoriť po tom, čo v júli dostali zelenú, a nebudú pokračovať v triedach, „pokiaľ to nebude bezpečné“. Úradníci v zdravotníctve uviedli, že štúdio je dočasne zatvorené a pri vyšetrovaní plne spolupracuje.

“Urobili sme všetky opatrenia, ktoré verejné zdravie ponúka, dokonca sme ich pridali niekoľko, a napriek tomu nás pandémia opäť zasiahla!” napísali majitelia. SPINCO má viac ako tucet miest po celej Kanade.

Podľa Richardsona bolo v utorok zistených 44 prípadov spojených s konkrétnymi triedami. Medzi ďalšími kontaktmi sa našlo ďalších 17 prípadov „sekundárnych prípadov“.

Mesto v utorok prehodnotí protokoly telocvične, dodal Richardson v utorok, ale medzitým „sa zdá, že je potrebné nosiť túto masku“, aj keď to vládne pokyny striktne nevyžadujú.

“Stále je dobrý nápad robiť to, pokiaľ ide o bezpečnosť ostatných,” povedala.

Ľudia by sa tiež mali vyhýbať „kurzom, pri ktorých človek kričí alebo trénuje hudbu“.

Odmietla na označenie udalosti použiť výraz „superrozprašovač“, uviedla však, že ide o „veľmi veľké ohnisko“.

READ  Ako sledovať, ako Mars počas opozície v utorok večer svieti mimoriadne jasne

„Týka sa to, že sa to rozširuje nad pôvodné prípady, ktoré sa týkali tried, ale samozrejme išli do svojich kontaktov s domácnosťou a ďalších kontaktov,“ uviedla. “Pokračujeme v skúmaní toho, čo to znamená, čo musíme pochopiť na cvičeniach?”

Barbara Yaffe, vedúca lekárka pre zdravie v Ontáriu, v stredu novinárom povedala, že provincia v reakcii na prepuknutie choroby prehodnocuje svoje odporúčania pre spinové štúdiá a ďalšie telocvične.

“Aj keď postupovali podľa pokynov, došlo zjavne k významnému prenosu,” povedal Yaffe, “takže si myslím, že je potrebné tieto pokyny prehodnotiť a to je v procese.”

Vypuknutie poskytuje ďalšie dôkazy o nebezpečenstve ľudí zhromažďujúcich sa v interiéroch bez masiek, pretože zdravotnícki odborníci varujú, že v nasledujúcich mesiacoch by mohli nastať prípady, keď dôjde k zimnému počasiu a bude ťažšie udržiavať vonkajšie zhromaždenia a hodiny cvičenia.

V auguste potvrdila Južná Kórea desiatky prípadov spojených s jedným Starbucks v meste Paju, kde veľa zákazníkov nenosilo masky. Zamestnanci obchodu, ktorí nosili masky, neboli infikované. prepuknutie vyzval Starbucks obmedziť svoje vnútorné sedenie v krajine a podporiť masky medzi patrónmi.

V iných prípadoch sa pripisuje pripočítanie použitia masky predchádzanie možným ohniskám. V máji, po znovuotvorení kaderníckeho salónu v Missouri, ktorý si vyžadoval masky, dvaja stylisti – ktorí pracovali s viac ako 100 klientmi – testovali na vírus pozitívny výsledok. V salóne však boli potrebné masky a z niekoľkých desiatok zákazníkov, ktorí sa rozhodli pre testovanie po ich možnom vystavení, nebol žiaden z nich pozitívny.

Amanda Coletta v Toronte prispela k tejto správe.

Táto správa bola aktualizovaná.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close