šport

Kanadský hlavný tréner mal podhodnotený výlet do svetových juniorských reflektorov

Dennis Williams túto prácu prijal.

Mladý hokejový rozum, ktorý hľadá ďalšiu šancu, má aj trochu pošramotené ego.

Williams prevzal funkciu dočasného hlavného trénera v Bowling Green v rebríčku NCAA v predchádzajúcej sezóne, ale nakoniec bol odmietnutý na pozíciu na plný úväzok.

Keď mu po sklamaní z roku 2010 zazvonil telefón s jedinečnou ponukou, chopil sa šance — trénovať v NAHL, juniorskom okruhu druhej kategórie, ktorý sa tiahne od USA až po Aljašku.

Keď sa však s manželkou a malou dcérkou zvalil na Texas Panhandle, do mysle sa mu vkradli pochybnosti.

„Nikdy sme nešli do Amarilla. Ani sme ho nenavštívili,“ spomínal Williams na mesto ležiace asi 600 kilometrov severozápadne od Dallasu. „Človeče, rozhodol som sa správne? Toto je jediné miesto na svete, kde môžem trénovať?“ Pamätám si, že som jazdil okolo a myslel som si to.

Jeho cesta hrou je dlhá a kľukatá. Jednou z jeho kariérnych ambícií – trénovať Kanadu na majstrovstvách sveta juniorov v hokeji – je Stratford, Ont.

Williams bude v tomto veľkom kresle na podujatí v roku 2023, ktoré začína Boxing Day v Halifaxe a Monctone, N.B. Slúžil ako asistent v tíme Davea Camerona a pomohol krajine získať 19. zlatú medailu na podujatí, ktoré bolo odložené o osem mesiacov. kvôli Covidu v auguste. -19.

„Veľmi pokorne,“ povedal 43-ročný hlavný tréner Everett Silvertips z Western Hockey League. „Je to veľká česť.“

Cesta, ktorá priviedla Williamsa do tohto bodu – kde by chcel vytvoriť hviezdny zoznam, ktorý zahŕňal Connora Bedarda a Shanea Wrighta – zahŕňala oveľa viac zastávok ako Amarillo.

Všetko sa to však začalo v Stratfordskej pamätnej sieni Williama Allmana.

„Druhý domov,“ spomína starší brat Dave Williams. „V noci, keď sme nehrali, behal a sledoval iné tímy.“

READ  Americká mužská hokejová reprezentácia vystúpila z olympijského štvrťfinále a v dramatickom rozstrele podľahla Slovensku

Pozri | Kanada porazila Slovensko v prípravnom zápase Sveta juniorov mužov:

Kanadský svetový juniorský tím nepreukázal zľutovanie nad Slovenskom

Josh Roy strelil gól, aby priviedol Kanadu k výhre 6:1 nad Slovenskom v stredajšom prípravnom zápase majstrovstiev sveta juniorov.

Dennis Williams by hral za svoj rodný tím Stratford Cullidons Junior B v polovici 90. rokov. O tom, že dokáže zasunúť puk do siete, niet pochýb. Nemal chuť veci rozhýbať.

„Malo to tendenciu dostať sa pod kožu,“ povedal so smiechom štvorročný Dave. „Potkana je kúsok.“

Dave odohral ich jedinú spoločnú sezónu za Cullidons – teraz sa volá Warriors – a na jeho pamiatku je facebooková stránka.

„Keď puk vypadol, Dennis zdvihol pravú korčuľu a stúpil na čepeľ hokejky druhého chlapíka, zlomil ju a dostal penaltu,“ povedal Dave Williams, ktorý teraz trénuje Stratfordov tím. „Pamätám si, ako som šiel domov s otcom, aké mal šťastie, že nebol v ringu.

„Tenis určite mal schopnosť urobiť hru zaujímavou.“

Jason Clarke, ktorý vyrastal s bratmi a teraz vedie Warriors, si Dennisa pamätá ako „super talentovaného a super odvážneho.“

„Veľa z nich už nie je v hre,“ povedal Clark. „Nebojí sa to zintenzívniť s kýmkoľvek na ľade a kedykoľvek. Myslím, že to vedie k jeho vášni. Toto sú typy chlapcov, ktorí pracujú na všetkom a dostávajú odmenu.“

„Táto osobnostná črta ho pri tréningu posunula ďaleko.“

Začína sa tréning

Dennis Williams mieri na juh hrať univerzitný hokej na Bowling Green. Po krátkej skúške prešiel na štandardy postsekundárneho koučovania v USA na rôznych úrovniach – odysea, ktorá ho spočiatku priviedla z Utica, NY, do Astonu, Penn., do Birminghamu, Ala.

„Nevedel som, čo robím,“ povedal o tých prvých dňoch. „Je to ako s každým hráčom. Krátkodobá skúsenosť, ktorú získate, definuje cestu, ktorou sa vyberiete.“

READ  Mužské ihrisko US Open je plné Tar Heels

Vie, čo chce. Williams sa vrátil do Bowling Green ako asistent a nakoniec dostal dočasnú ponuku, ktorá by nebola koncertom na plný úväzok.

„[A mentor] „Raz mi povedali, že nemôžeš byť tréner, kým ťa neprepustia, alebo hráč, kým ťa nevymenia,“ povedal Williams.

Oprášil sa teda a zamieril do Amarilla, aby viedol Bulls.

„Humble Pie dal pár behov dole,“ povedal Williams. „Ale ja som chcel trénovať.“

Pozri | New Brunswick predstavuje finančnú záťaž pre Hockey Canada:

New Brunswick stanovuje pravidlá správania sa hráčov počas World Juniors

New Brunswick, spoluorganizátor World Juniors, vyvíja priamy finančný tlak na Hockey Canada, aby zabránil svojim hráčom v nezákonnom alebo neetickom správaní počas súťaže, podľa zmluvy provincie s hokejovou organizáciou.

Nasledujúce štyri roky plne prijal život v komunite na polceste medzi Oklahoma City a Albuquerque, NM v severnom Texase.

„Umožnilo mi to opäť sa uzemniť,“ povedal Williams. „Mohol ma zmeniť a inšpirovať.

„Netrávil by som tam čas ani za nič.“

Williams a jeho manželka Holly si kúpili dom v Amarille a žili celý rok so svojou dcérou Emerson, kým na scénu prišla mladšia sestra Elise.

„Netrvalo dlho a mal som tri alebo štyri páry kovbojských čižiem,“ povedal. „Zúčastnil som sa niekoľkých stredoškolských futbalových zápasov a užil si atmosféru „Friday Night Lights“ presne ako vo filmoch.“

Veľmi dôležité profesionálne spojenie bolo s Billom Yuleom, kanadským obchodníkom, ktorý vlastnil Bulls. Nakoniec povýšil Williams do svojho tímu USHL v roku 2014 a o tri sezóny neskôr ho priviedol do WHL s Everettom.

„Keby som nešiel do Amarilla, nebol by som v pozícii trénovať svetových juniorov,“ povedal Williams. „Vezmite hráčov, ktorí sa nedostali do USHL, takže prídu s čipom na pleci a sú motivovaní dokázať ľuďom, že sa mýlia.“

READ  Američania majú v Paríži vzácny úspech

Od víťazstva najmenej 45 zápasov v každej zo štyroch kompletných kampaní s Everettom, vrátane výletu do finále WHL, zažil veľa úspechov.

To mu pomohlo dostať sa na radar Hockey Canada a odtiaľ sa posunul na vyššiu priečku.

Ale Williamsová nezabudne, odkiaľ prišla – a na akú cestu – keď v pondelok vstúpi do centra pozornosti.

„Tie roky ma definovali a priviedli sem,“ povedal. „Za tie časy som sa veľa naučil, nemáte všetky prostriedky a pomoc.

„Príležitosť trénovať svetový juniorský tím neberiem na ľahkú váhu.“

Ak máte životopis ako Williams, je ľahké pochopiť prečo.

Pozri | Kanada porazila Švajčiarsko v exhibičnom zápase Svetovej juniorky mužov:

Vo Švajčiarsku dominujú Connor Bedard a kanadskí juniori

Bedard mal tri asistencie, vrátane vynikajúcej prihrávky bez pohľadu, ktorá pomohla Kanade poraziť Švajčiarov 6:0.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close