Kane vedie Anglicko k víťazstvu v Taliansku, Ronaldo stanovuje nový rekord Caps – zápas

Harry Kane sa stal najlepším strelcom Anglicka v histórii, pretože Cristiano Ronaldo skóroval dvakrát pri výhre Portugalska 4:0 nad Lichtenštajnskom vo svojom rekordnom 197. zápase, keď si Three Lions užili perfektný štart do kvalifikácie na Euro 2024 štvrtkovým víťazstvom 2:1 nad Talianskom. . .

Kane strelil svoj 54. gól za Anglicko z penalty v Neapole vo svojom 81. reprezentačnom zápase.

Jasne sa posunul od úspechu, o ktorý sa podelil s anglickým kapitánom Waynom Rooneym.

„Ďakujeme všetkým, ktorí nám pomohli dostať sa do tohto bodu. Bola to skvelá noc. „V Taliansku sme tak dlho nevyhrali, takže skórovať a vyhrať tento zápas je veľmi špeciálne,“ povedal Kane.

Mužom Garetha Southgatea sa pomstil za porážku s Azzurri vo finále Eura 2020.

Anglicko ovládlo prvých 45 minút prvého zápasu po tom, čo sa vo štvrťfinále majstrovstiev sveta v mučivom štýle vyklonilo Francúzsku.

Rice strelil svoj tretí reprezentačný gól v 13. minúte, keď Taliansko nedokázalo vyčistiť roh.

Ďalšia scéna viedla ku Kaneovmu rekordnému momentu, keď sa Giovanni Di Lorenzo zaoberal v tejto oblasti.

Útočník Tottenhamu Gianluigi zahnal spomienky na nepremeškanú penaltu proti Francúzsku v Dauhe tým, že poslal Donnarummu zlou cestou.

Ale Taliansko sa po prestávke spamätalo, keď útočník argentínskeho pôvodu Mateo Rettegui zamieril domov pri svojom reprezentačnom debute.

Anglicko bolo nútené v posledných 10 minútach po dvoch rýchlych žltých kartách pre Luka Shawa prepadnúť, ale zabezpečilo si prvé víťazstvo mimo Talianska od roku 1961.

„Cítime, že sme jedným z najlepších tímov v Európe,“ povedal Kane. „Prísť sem a podať takýto výkon dnes ukazuje, že sme pripravení na ďalšiu výzvu.“

Severné Macedónsko zdolalo v ďalšom zápase C-skupiny Maltu 2:1.

READ  Zviadek žiari, keď Koff Andreeva skončí beh v 51-minútovom bleskovom French Open