športové

Kapitán Zlaté Moraviec Tomáš Ďubek chce v derby s Nitrou tri body

dnes 13:35
|

Po reštartovaní slovenských súťaží čaká na futbalistov ViOn Zlaté Moravce sedem náročnejších duelov. Popri bojoch v skupine o udržanie nadstavby Ligy Fortuna sa pokúsia prekvapiť aj obľúbeného Slovana Bratislava v semifinále Slovenského pohára – Slovnaft Cup.

V rozhovore pre webovú stránku klubu kapitán ViOn Tomáš Ďubek opísal, ako sa tím synchronizoval pred sobotným miestnym derby s Nitrou.

Správcovia hlavného trénera Karol Praženice vyše dvoch mesiacov trénovali iba individuálne a ako posledný fortunaligist začali spolu trénovať.

„Každý, kto zažil, ako to funguje v tímových športoch, vie, že keď náhle zostanete tri mesiace doma, je to zvláštne. Bolo to ťažké. Som rád, že je po všetkom. trénovali sme spolu a nemôžeme čakať Vykonali sme fitness testy a ukázali sme, že doma pracujeme skutočne čestne, boli sme dobre pripravení. Stačia tri týždne, aby sa tím spojil ešte viac. Ale až na konci uvidíme, či to bolo malé alebo spravodlivé. Som si istý, že každý z nás tomu čelí a nemal by to byť problém. Máme modelovanú korešpondenciu medzi nimi a generálom. Tretí týždeň sme narazili na klasický predherský mikrocyklus. Ostatné budú ťažké, pretože budeme hrať aj utorok alebo stredu v semifinále pohára. Konečne však budeme hrať náš milovaný futbal. Verím, že to všetko skončí úspešne, “povedal 33-ročný záložník.

ViOn je druhým v poradí v skupine, stráca bod v čele Trenčína. Bude tiež bojovať za víťazstvo, čo môže za určitých okolností znamenať remízu pre Európsku ligu UEFA 2020/2021. Tím sa môže kvalifikovať aj ako víťaz Slovenského pohára. V sobotu porazil ViOn stranu B Bratislavského Slovana, s ktorou bude hrať v pohári.

„Skutočnosť, že sme vyhrali, je pozitívna. V nasledujúcich niekoľkých dňoch tvrdej práce nás to posilnilo. Aby sme mohli vyhrať, musíme do každého duelu vstúpiť, aby sme zvíťazili. S Slovanom Béčkom to fungovalo.“ nedosiahli tento rok gól. Dúfam, že to dokážeme. Pohárové semifinále sa na ViOn nehrá deväť rokov. Sme nadšení. “

V súčasnosti sa tím zameriava hlavne na Nitru. „Existujú očakávania. Je pravda, že konkurenčný zápas sa nehral už dlho. Nebude to ľahké. Sme však radi, že sme konečne schopní prísť na ihrisko. Hráme doma. tri body a pôjdeme ďalej. ““ koniec koncov, tri mesiace je dosť, ale myslím, že sa dostaneme a bude to v poriadku. “ uviedol bývalý hráč z Ružomberka, Liberca alebo Zalaegerszegu.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close