Svet

Karang Singha sa stane novou turistickou destináciou: guvernér

Batam, Riau Islands (ANTARA) – Infraštrukturálny rozvoj Karang Singa, atolu v Malackom prielive hraničiacom so Singapurom a Malajziou, sa stane alternatívnou turistickou atrakciou pre ľudí navštevujúcich Batam a Bintan, poznamenal guvernér ostrovov Riau Ansar Ahmed.

„Keďže Karang Singha je od Bintanu vzdialený 5,7 míle, mám pocit, že to bude alternatívna turistická atrakcia pre turistov prichádzajúcich do Bintanu alebo Batamu, keď bude výstavba dokončená,“ povedal v sobotu.

Ahmed poznamenal, že stavebné práce Garang Singha pokračujú tento rok.

„Rozvoj infraštruktúry v Karang Singha bude pokračovať v tomto roku. Minulý rok, v roku 2022, sme vybudovali základ. Stretol som sa s ministrom dopravy a tento rok budú čoskoro stavať,“ povedal.

Guvernér dúfa, že sa podarí vybudovať infraštruktúru, ktorá priláka turistov.

Minister vnútra Muhammad Tito Karnavian v roku 2022 povedal, že rozvoj infraštruktúry v Karang Singa sa má dokončiť do roku 2023.

Na stretnutí s Komisiou II Snemovne reprezentantov v utorok minister poznamenal, že indonézske koralové útesy pozdĺž hraníc sú strategickými lokalitami a je pravdepodobné, že si na ne budú nárokovať zahraničné strany, takže vláda musí vybudovať infraštruktúru, aby zabezpečila pozíciu Indonézie. Toto sú

Zdôraznil, že vláda by mala prijať také opatrenia, aby čelila hrozbám zo strany zahraničných strán a zabránila opakovaniu incidentov ako Sipadan a Likitan.

Minister Karnavian preto požiadal Komisiu o podporu pre projekt rozvoja infraštruktúry v oblasti Karang Singha.

„Dámy a páni, žiadam vás o podporu, aby sme to stihli tento rok, konečne budúci, kým sa s nami niekto neposerie,“ prosil.

Súvisiace novinky: Guvernér vyzdvihuje zrušenie PPKM ako dobrú zmenu pre ostrovy Riau
Súvisiace novinky: Riau Islands-Singapur Program „Travel Bubble“ zrušený: Gov

READ  Smútok Sisy Sklovskej: Smrť si vzala milovaného člena rodiny!

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close