Veda

Karanténna výnimka pre cestujúcich očkovaných od soboty

Podľa Adelapu nebudú cestujúci úplne zaočkovaní na Guam od začiatku soboty vystavení karanténe vo vládnom zariadení.

Guvernér Lo Leon Guerrero vydal vo štvrtok popoludní výkonný príkaz na uvoľnenie cestovania a karanténnych obmedzení na Guame. Ostrov zostáva v epidemickom stave pripravenosti 3 a spoločenské obrady sa neobmedzujú iba na objednávku viac ako 100 ľudí.

viac:Teenageri vo veku 12 rokov a starší môžu dostať vakcínu Pfizer na Guame

viac:CDC identifikuje 6 prípadov 3 variantov COVID-19 na Guame

Podľa Adelapu nebudú cestujúci úplne zaočkovaní na Guam od začiatku soboty vystavení karanténe vo vládnom zariadení.

15. mája o 12:01 nebudú cestujúci, ktorí prídu a dostali všetky požadované dávky vakcíny COVID-19 schválenej FDA – Modern, Pfizer alebo Johnson & Johnson, povinní podstúpiť karanténu „po overení“.

V objednávke sa uvádzalo: „Od cestujúcich, ktorí využijú výhody tejto výnimky, sa bude vyžadovať, aby samy monitorovali príznaky COVID-19 a dodržiavali príslušné pokyny (pre verejné zdravie) vrátane požiadaviek na overenie.“

Hovorca spoločnosti Adelap Krystal Paco-San Agustin uviedol, že usmernenie a normy pre validáciu v oblasti verejného zdravia čakajú na schválenie a budú čoskoro vydané.

Pokyny CDC požadujú, aby všetci cestujúci v leteckej doprave prichádzajúci do Spojených štátov z cudzej krajiny predložili negatívny test COVID-19. Test by sa nemal robiť tri dni pred odletom. To platí bez ohľadu na stav očkovania cestujúcich.

READ  Spustenie SpaceX Starlink: Ako sledovať, ako Falcon 9 v pondelok dosiahol veľký míľnik

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close