šport

Kazachstan rozdrví Taliansko a prepisuje históriu

Oslo – V šiestom zápase majstrovstiev sveta v ľadovom hokeji zvíťazil národný tím Kazachstanu nad talianskym výberom 11: 3. Tento výsledok je najväčšou výhrou v aktuálnom turnaji. Je veľmi príjemné, že toto víťazstvo získal kazašský tím.

Podľa IIHF po streleckých víťazstvách nad Lotyšskom a Fínskom a víťazstvách nad Nemeckom ide pre Kazachstan veľmi dobre, stredoázijská krajina sledovala svoje prvé štvrťfinále na majstrovstvách sveta IIHF v ľadovom hokeji. Fotografický kredit: IIHF.

Kazachstan dostal predčasnú presilovú hru, keď o 2:03 chytil Stefana Giliattiho a bolo im to deväť sekúnd. Curtis Walk smerom nadol našiel v zadných dverách Romana Staršenka, ktorý bol pri prvej strele zápasu 1: 0.

Ale tento druh trestného činu nenaznačoval, čo má prísť v prvom období, pretože Taliani sa prestali blížiť k prúdu. Strely iba 6-5 Taliansko po 20 minútach.

V piatok podľahol kazašský národný tím 2: 4 a po ťažkom súboji s Kanadou dal Maple Leafs šancu na play-off. Fotografický kredit: IIHF.

O 24:37 Baton videl prihrávkou na lavičku Angela Micheleho a H.C. Bolzano neurobil chybu vpred, keď pomocou svojej veľkej vzdialenosti zrazil Nikitu Boerkin z forhendovej paluby.

„Myslel som si, že sme v tom, a scény neboli ani zlé v ostatných hrách,“ povedala Michaelie. „Odohrali sme dve dobré obdobia, na treťom mieste bola recesia. Je to hokej na vysokej úrovni a nemôžete ísť na striedačku, brali sme čas. Mali sme penaltu, stálo nás to.“

Bolo to tesne za stredom zápasu, ale Kazaši sa ujali vedenia a za stavu 2:28 si dvoma gólmi dali malú dýchaciu miestnosť. Po dôslednom tlaku v talianskej zóne našiel Alicn Achetov vpredu otvoreného Yegor Petuko a ten ľahko prekonal širokého Justina Pacia.

„Talianski hráči ma neskryli dobre, na webe to bolo veľmi zadarmo,“ vysvetlil Petukov. „Alicon prešiel a ja som skóroval. Tento cieľ neurčuje hru. Pred nami bolo ešte veľa času, takže som svoje emócie udržiaval vo vnútri, ale bol som taký šťastný. “

READ  Brankárska hĺbka Rangers ponúka v tejto sezóne zaujímavé pamiatky

Potom z tesného uhla dokázal Jevgenij Rymarov vyraziť bočný roh blízko ľavého Paciovho ramena 3: 1.

„Neplánoval som odtiaľ strieľať, ale brankár padol dole a na poschodí bolo uvoľnené miesto, tak som k tomu išiel a zaútočil,“ zasmial sa Rymarov.

„Vieme, že máme silných a talentovaných hráčov, ale bránili sa nám dobre,“ vyhlásil kazašský tréner Jurij Michail. „Len čo sme však strelili druhý a tretí gól, začalo to ísť lepšie. Potom sa chalani začali uvoľňovať a robiť lepšie prihrávky a lepšie kombinácie.“

O dva góly menej mali Taliani v druhej tretine výhodu 5: 5 a potrebovali gól, aby sa dostali späť do hry. Priblížili sa, ale nedokázali nájsť zadnú časť webu.

Mužstvá si vymenili góly v druhej minúte tretej tretiny. V presilovej hre zrazil Starkenko do diaľky Nikita Michailisa, aby z jeho tretieho gólu v dvoch zápasoch urobil Kazachstan 4: 1, ale o 22 sekúnd neskôr Peter Hodsoftter bekhendom poslal Bairkina a premenil ho na dva. Zopakujte cieľovú hru.

Ale Kazachstan rozbil otváračku tromi gólmi na 3:34 a dal tak gól na 7: 2. Najskôr to bol Walk s ďalším gólom v presilovej hre, potom dvojica gólov od Likotnikova, ktorý ukázal svoju rýchlosť a jemné ruky niekoľkými dobrými gólmi.

„Boli sme fyzicky na dne, boli sme unavení, meškali sme,“ povedal taliansky tréner Giorgio de Petin. „Po týchto troch góloch v tretej tretine sme sa psychicky vzdali. Museli sme analyzovať, čo sa stalo, ale hlavným dôvodom bolo, že sme boli konečne fyzicky unavení a nedokázali sme s nimi držať krok.“

V tom okamihu sa Pacio milostivo postavil v prospech Davida Fathaniho a ponúkol mladíkovi prácu na čiastočný úväzok. Kazaši však nad ním neprejavili zľutovanie. Po tom, čo Betten strelil tretí gól Talianska, skórovali Grill Banyukov, Starshenko, Viktor Svetberg a Yegor Shalapov po dvoch mužoch. V tretej tretine prišli v presilovej hre štyri z ôsmich gólov Kazachstanu.

READ  Nová dohoda o vysielaní hier NIFL po celom svete

Výsledkom bolo 11-3.

„Neboli sme nadšení. Mohlo to byť po prvom zápase alebo po zápase s Fínskom. Vidíte však, že tím je v každom zápase naladený. ​​Budeme naďalej chodiť von a dodať tejto hre svoju energiu,“ povedal kazašský tréner Povedal po zápase Jurij Michail.

„Nálada tímu je teraz veľmi dobrá,“ uviedol Rymerev. „Sme šťastní z každého víťazstva, ale naše emócie sú pod kontrolou, pretože naša práca nie je dokončená. K ďalšiemu zápasu pristúpime ako všetci ostatní, zahráme si svoju hru a pokúsime sa zvíťaziť.“

„Vedeli sme, že to bude ťažká hra skoro aj po včerajšom hraní,“ uviedol Vaughn. „Našli sme dobrý štart, trochu sme si našli nohy a vytiahli sme to. Je dobré byť odmenení a je dobré vidieť, že niektorí chlapci dávajú góly. Chlapi sú tak zábavní. Sme dozadu, sme tu s postoj, že prichádzame do každej hry, aby sme vyhrali. “

Starshenko si s veľkým skóre vytvoril aj osobný rekord na aktuálnom šampionáte s 5 bodmi (2 + 3) na základe počtu získaných bodov v zápase. Po tomto zápase bol kapitán kazašského tímu so 7 (3 + 4) bodmi jedným z prvých troch bodov s Dánom Niklasom Jensenom a Slovákom Petrom Sehlarikom.

Vďaka streleckým víťazstvám nad Lotyšskom a Fínskom a víťazstvu nad Nemeckom sa Kazachstanu darí, pretože stredoázijský národ sleduje svoje prvé štvrťfinále na majstrovstvách sveta, ”píše web Medzinárodnej hokejovej federácie.

Víťazstvo nad Talianskom umožnilo Kazachstanu ujať sa vedenia v skupine B, ale iba na pár hodín. V pondelok sa naposledy hralo proti Nórsku, ktoré premeškalo šancu vstúpiť do play-off.

Teraz však kazašský tím vytvoril rekord. Tím získal na tomto turnaji viac bodov ako po celú dobu, čo sa zúčastňoval majstrovstiev sveta elitných spoločností od získania nezávislosti.

READ  Paulini riskovala, že v Portoriku získa prvý singlový titul WTA

Dúfam, že aj tento príspevok bude čoskoro aktualizovaný.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close