šport

Každá írska dedina má gaelský futbalový tím. To isté platí aj o Bratislave

Mnohí o tejto hre nikdy nepočuli, ale o tri mesiace neskôr hrajú majstrovstvá Európy v gaelskom futbale.

Keď sa hokejoví fanatici na Slovensku zhromaždili za svojim národným tímom na majstrovstvách sveta v ľadovom hokeji v roku 2021, nedávno sa na ihrisko vrátil ďalší športový tím, ktorý bol osem mesiacov mimo hry vďaka epidémii.

Založený írskym tímom The Slovenské trojlístky GAA, Bratislavský premiér gaelský futbalový tím, oslavuje tento rok desiate výročie. Mužské a ženské tímy od začiatku aktívne propagovali najlepšiu írsku hru gaelského futbalu na Slovensku a pokračujú vo svojej misii napriek tomu, že už viac ako rok dodržiavajú obmedzenia Kovit-19.

Súvisiaci článok:Slovenský gaelský futbalový tím prináša rodinu mimo domova čítaj viac

„V Írsku existuje takmer v každej dedine galský futbalový tím. Toto je srdce komunity; snažíme sa byť tu v Bratislave,“ uviedla dlhoročná členka Sierra Haleyová, ktorá slúži aj ako referentka pre styk s verejnosťou.

V Írsku bolo pod Gaelskou atletickou asociáciou založených viac ako 2 200 galských futbalových klubov, ale tento šport nie je mimo svojej domovskej krajiny dobre známy. Napriek tomu sú slovenské trojlístky nepopierateľnou silou v komunite cudzincov v Bratislave. Aj tí, ktorí tomuto športu veľmi nerozumejú, môžu byť oboznámení so športmi, ako je volejbal, basketbal, futbal a hádzaná, okrem iných športov aj s obľúbeným tímom.

„Ak máme pracovnú správu, je to„ všetci sme otvorení, “povedala Haley.

Izolácia zdôrazňuje význam klubu

12. júna 2021 o 9:00 | Anna Fe

READ  Marion Caporic oznamuje odchod do dôchodku

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close