Hlavné správy

Kde kúpiť bicykel Bianchi v roku 2022

Cyklistická sezóna je v plnom prúde. Letné počasie a dlhé, teplé dni podnecujú k jazde na bicykli stále viac ľudí. Rastúca obľuba dvojkolesových tátošov znamená, že najmä v mestách sú v jarnom a letnom období predovšetkým výborným dopravným prostriedkom. Cyklistika (rekreačná a turistika) je tiež vždy jedným z najlepších spôsobov trávenia voľného času. Bicykel je geniálny vynález, ktorý dáva veľa radosti, umožňuje pozerať sa na svet z inej perspektívy a zároveň má veľký vplyv na zlepšenie kondície, kondície a pohody. Mnohí a mnohí z nás to veľmi dobre poznajú, no z rôznych dôvodov sme sa pred časom rozlúčili s ich dvojkolesovými tátošmi. Ak sa chcete k tomuto krásnemu športu vrátiť, je potrebné sa vybaviť patričnou výstrojou. Výber toho najlepšieho bicykla pre vás sa však môže ukázať ako veľmi náročná výzva. Aby sme to trochu zjednodušili, vytvárame tohto krátkeho sprievodcu, ktorý vám (dúfame) trochu rozjasní neprehľadné cestičky cyklistického sveta. Dozviete sa tiež, kde si môžete Bianchi Bikes kúpiť u oficiálnych predajcov na Slovensku.

Kde kúpiť bicykle Bianchi na Slovensku?

Bicykle Bianchi je možné zakúpiť u oficiálnych predajcov na Slovensku. Tu je krátky zoznam predajcov:

  • PRO CYCLING – Bianchi showroom : Medveďovej 1/A, Bratislava – Petržalka; 00421 917 344 484.
  • MTBIKER shop : Hrádok 225, Hrádok; 00421 2/330 567 30.
  • STAR BIKE : Hlavná 71, Prešov; 00421 948 455 458.
  • Cyklomania : Robotnícka 289, Považská Bystrica; 00421 944 345 400.
  • Cyklocentrum PLUS : nám. J. Herdu 1, Trnava; 00421 33/593 65 42.
  • CYKLOLOGY : M.R. Štefánika 1541, Detva; 00421 951 002 586.

Bicykel si môžete kúpiť aj online od najväčšieho predajcu v Európe objednávkou z ich oficiálneho internetového obchodu Bianchi a bicykel vám doručia domov.

READ  Herzog navštívi Bratislavu, aby videl zdroje energie

Na čo potrebuješ bicykel?

Platnosť hesla „bicykel je bicykel“ definitívne a nenávratne pominula. Už základné delenie na horské, cestné, mestské, turistické, elektrické a detské bicykle je veľké zovšeobecnenie, pretože každá z týchto skupín má aspoň niekoľko podskupín. Pre veľkú väčšinu laikov, ktorí sa v bicykloch nemusia vyznať, je to priveľa. Ako sa teda nezblázniť a nepovedať predajcovi, čo od bicykla očakávate, keď navštívite predajňu bicyklov ?

Stačí odpovedať na otázku: „Prečo potrebujem bicykel?“ Každý z nás má svoje vlastné preferencie a očakávania od vysnívaného bicykla. Nie je to o technických problémoch, ktoré by mal váš bicykel spĺňať, ale skôr o teréne a o tom, ako často ho budete používať. Ako ukazuje reality, mnohí z nás si takúto otázku nikdy nepoložili a pod vplyvom reklamy či presviedčania priateľov si pre seba kúpili nesprávny bicykel. A nejde o jeho veľkosť alebo príslušenstvo, ale o typ a účel.

Aký bicykel si vybrať?

Medzi cyklistami sa hovorí, že správny počet bicyklov je n + 3, pričom 3 je samozrejme minimálny počet.

Všeobecné delenie bicyklov, ako sme už spomenuli, je oddelenie šiestich základných skupín z celkového počtu, a to horské, cestné, mestské, turistické, elektrické a detské bicykle. Tomuto rozlíšeniu sa budeme podrobnejšie venovať v nasledujúcom príspevku. Pre účely tohto článku si bližšie vysvetlíme účel šiestich vyššie uvedených.

Horské bicykle

Horské bicykle (MTB) sú stále najobľúbenejšou skupinou dvojkolesových tátošov, ktorá bola donedávna považovaná aj za najuniverzálnejšiu. MTB bicykle umožňujú jazdu v náročnejšom teréne ako cestné bicykle alebo turistické bicykle. Vyznačuje sa pomerne kompaktnou štruktúrou rámu, použitím aspoň jedného tlmiča (vo vidlici) a širokými plášťami s hrubým dezénom, ktoré uľahčujú zdolávanie horských chodníkov či lesných cestičiek. V minulosti boli vybavené 26 palcovými kolesami, v súčasnosti sú najbežnejšie veľkosti 27,5 a 29“.

READ  Slovensko vs Luxembursko Tipy na predikcie a stávkovanie

Cestné bicykle

Cestný bicykel je v podstate najstarší typ bicykla, ktorý tiež (vyše 120 rokov) prešiel relatívne najmenšími úpravami. Vyznačuje sa jednoduchou konštrukciou tenkých trubiek rámu, veľkými kolesami vždy veľkosti 28″ osadenými úzkymi plášťami, väčšinou šírky od 23 do 28 mm, a volantom zahnutým v obľúbenom „baránku“. Cestné bicykle sú vyrábané tak, aby dosahovali čo najvyššiu rýchlosť na tvrdých, hlavne asfaltových cestách.

Mestské bicykle

Tradičný mestský bicykel, alebo obľúbený „holandský“ či „holandský“ bicykel, je zvyčajne postavený na 28 alebo 26-palcových kolesách, je vybavený zahnutými, širokými riadidlami, krátkym rámom a širokým pohodlným sedlom, ktoré umožňuje jazdiť vo vzpriamenej polohe. Dnes vyrábané mestské bicykle sa od tejto schémy vo väčšej či menšej miere líšia, no ich funkčnosť zostáva nezmenená. Väčšina modelov je štandardne vybavená svetlami poháňanými dynamom, blatníkmi, krytom reťaze, stojanom a aspoň jedným nosičom batožiny (zvyčajne vzadu).

Mestské bicykle, rovnako ako horské a krosové bicykle, sú postavené na dvoch typoch rámov. Pánsky rám (odborne nazývaný konvenčný) sa vyznačuje jednoduchým uchytením hornej trubky rámu, tvoriacej proporčný trojuholník podobný tým, ktoré sa používajú pri konštrukcii cestných bicyklov. Druhým, dnes populárnejším typom je dámsky rám (tzv. lady) s výrazne zníženou hornou trubkou pre ľahšie nastupovanie a umožnenie jazdy v sukni (alebo šatách). Tento typ mestského bicykla volia aj muži, ktorí majú problém urobiť veľký krok pri nasadaní na bicykel.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close