Hlavné správy

Kde sú ohniská a koľko ľudí sa nakazilo v divadle alebo reštaurácii? Sulík to nevie a verejnosť nevie vôbec – Denník N

Kde sú ohniská a koľko ľudí sa nakazilo v divadle? To je otázka, ktorú položili umelci pred pár dňami po obmedzení počtu divákov a v nedeľu sa na ňu pýtal počas rokovania ústredného krízového štábu aj minister hospodárstva a predseda SaS Richard Sulík.

Líder vládnucej strany uviedol, že odborníci nemajú údaje o tom, kde boli ľudia najčastejšie infikovaní koronavírusom. Uzavretie reštaurácie bez týchto údajov preto označil za „streľbu z pásu“.

Sulíkova kritika okamžite zaznela od predsedu vlády Igora Matoviča (OĽaNO) a ministra práce Milana Krajniaka (Sme rodina). Obaja boli presvedčení, že údaje sú v sobotu k dispozícii na pandemickej komisii a v nedeľu na krízovom štábe, ibaže Sulík tam nebol a tak o nich nevie.

Čo vieme a čo nie?

O podrobnostiach tohto sporu vo vládnej koalícii si ešte povieme neskôr, poďme sa najskôr zamerať na to, čo sa Sulík pýta, a pridať ešte jednu otázku. Má štát dostatok informácií o šírení látky COVID-19? A má verejnosť vrátane vedeckej komunity dostatok údajov na to, aby mohla kriticky zhodnotiť situáciu a prípadne pracovať s informáciami?

Predseda vlády, minister práce a hlavný hygienik Ján Mikas sú presvedčení, že rozhodujú

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

READ  Vedúci jadrovej agentúry OSN pricestoval do Iránu

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close