Zábava

Keď ľudské zlo narúša dôveru

Problém nepredstaviteľnej hrôzy je presný: nemožno si ho predstaviť. Pre Alfreda Wetzlera a Rudolfa Vrbu, dvoch slovenských Židov, ktorí utiekli z Osvienčimu v roku 1944, bolo najťažšie pri publikovaní správy Vrba-Wetzler jednoducho priniesť dôkaz o formálnej genocíde do tábora. Riaditeľ Peter PepjackZ „Správa z OsvienčimuOficiálne zaradenie slovenskej medzinárodnej hranej kategórie do kategórie minuloročných cien akadémie bolo, že hrozné zážitky a prijatie učiteľov boli hlúpejšie a mätúce, ako očakávali. Neľútostná brutalita filmových scén v Osvienčime nám pripomína, že ľudia musia byť niekedy otrasení zo svojich spokojných predpokladov a uvedomiť si zverstvá, ktoré môžu ľudia páchať na iných ľudských bytostiach.

Bebzak chce zaistiť, aby publikum nikdy nezabudlo, čo sa stalo, takže jeho monochromatické obrázky, filtrované podľa farby a dôvery, sú navrhnuté tak, aby hľadali vo svedomí. Wetzler a Vrba – známy tu ako Freddie (Noel Juicer), respektíve Valerie (Peter Ondrezica) – sa zdajú byť prinajmenšom rovnako rozdeľujúce pri oddeľovaní „Auschwitz Report“ od ostatných filmov o holokauste. . Pepjackova veľavravná naratívna stratégia, v ktorej dve tretiny filmu venuje úteku Freddieho a Velora, sa však vypláca vo vizuálnom zázraku, ktorý prináša šokujúci záver o osude ostatných mužov v ich tábore.

Viac z Variety

Počiatočné scény zobrazujúce každodenné zverstvá a masakre v Osvienčime-Birkenau s konzistentným, neviazaným pohľadom sú veľmi ťažké. Pepjack zaznamenáva dôsledky tých, ktorí sa okamžite pokúsia o útek, ale snaží sa zistiť rozdiel medzi šokom priemerného diváka a reakciou dlhoročného väzňa, ktorý bol ohromený terorizmom. Keď Freddie vojde do tábora so strašným stolom tiel naukladaných na streche, jeho myseľ sa zameriava skôr na ničenie informácií, než na pornografiu nacistickej genocídy. On a jeho spoluautor scenára riskovali svoje životy v naliehavom pokuse upozorniť Osvienčim na svet, ale dlho sa podmieňovali prežitím.

READ  Známa herečka (74) je tiež na staré kolená: Vyzerá skvele a rada sa dojčí!

Napriek tomu, že je správa z Osvienčimu popretkávaná spomienkami a snovými scénami z Freddieho pohľadu, opisuje 7. apríl 1944, keď boli Freddie a Veler uväznení v hromade drevených dosiek a čakali na vhodný okamih na útek. Tábor. Medzitým sú ich súdruhovia v deviatom tábore potrestaní za zmiznutia a nútení stáť vo dne v noci v chlade – zvyk porušený represívnymi aktmi násilia nacistického dôstojníka. Ako jednotka sú odhodlaní urobiť všetko, vrátane obetovania svojich životov, aby zaistili, že sa spojenci dozvedia pravdu o táboroch a zabudnú na ne. Pepjack ťahá túto časť filmu oveľa dlhšie, ako sa očakávalo, ale podčiarkuje zmysel pre priateľstvo a zdieľanie zodpovednosti medzi väzňami, ako aj náročnosť každého kroku k spravodlivosti.

Keď sa dvaja očití svedkovia konečne ocitli pred britským dôstojníkom Červeného kríža – hrali krásne John HannahJeden z najznámejších hercov pre vtipy ako „Štyri svadby a pohreby“ – PepJack a DP Martin Giaran otočili kamerou a dali hercom priestor konať. Podľa toho, čo sme videli, sa zdá absurdné, že príbeh Freddieho a Valerie je možné niekedy spochybniť alebo obmedziť. Odchýlka od oficiálnych humanitárnych účtov je však taká vážna, že presahuje všetky dôvody podozrenia, ako je postava Hannah.

Najlepšia odroda

Prosím zaregistrujte sa Rozmanitý spravodaj. Ak chcete dostávať najnovšie správy, sledujte nás Facebook, Twitter, A Instagram.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close