Svet

Keď nový zákon vstúpi do platnosti, ošetrovateľské školy v Indiane sú v procese zápisu ďalších študentov

Indianapolis – S prijatím nového štátneho zákona začali ošetrovateľské školy proces prijímania ďalších študentov.

Zákon o registrácii domov z roku 1003Do platnosti vstúpil minulý mesiac po tom, čo ho podpísal guvernér Eric Holcomb. Cieľom je riešiť nedostatok štátnych sestier.

Podľa Jean Putnamovej, hlavnej sestry pre komunitnú zdravotnícku sieť, je počet pracovných príležitostí pre sestry komunitnej zdravotnej siete viac ako dvojnásobný v porovnaní s pred prepuknutím.

„Keď máte nedostatok, keď potrebujete viac teraz ako predtým, toto je najkomplikovanejší druh usporiadania,“ povedal Putnam.

Nový štátny zákon umožňuje ošetrovateľským školám zapísať viac študentov a zamestnať viac učiteľov na čiastočný úväzok.

„V akademickom roku 2021-2022 sme poslali späť 300 kvalifikovaných študentov,“ povedala Mary Jane Michel, viceprezidentka pre verejné záležitosti na Ivy Tech Community College.

Ivy Tech Community College teraz pracuje na zvýšení počtu svojich tried ošetrovateľstva o približne 40 % v priebehu nasledujúcich troch rokov, povedal Michalak. Dodal, že k tomu by pomohlo najatie ďalších inštruktorov na čiastočný úväzok.

„Začali sme marketing pre súčasné zdravotné sestry, aby mohli prísť pracovať pre Ivy Tech na čiastočný úväzok, aby sme mohli začať zvyšovať počet týchto učiteľov,“ povedal Michel.

Ošetrovateľské školy môžu zvýšiť počet hodín simulácie, ktoré študenti vykonávajú namiesto hodín medicíny, čo môže v určitých situáciách pomôcť.

„Predovšetkým pre OB a psychiatrické ošetrovateľstvo a pediatrické ošetrovateľstvo sú to veľmi ťažké lekárske miesta,“ povedala Dorothy Gomez, dekanka Marion University Leiden School of Nursing.

Putnam povedal, že nový zákon je prvým krokom k tomu, aby sa do tohto odvetvia dostali húsíovia.

„Naozaj sa musíme zamerať na financovanie našich škôl ošetrovateľstva a iných zdravotných programov,“ povedal. „Máme ľudí, ktorí chcú byť zdravotnými sestrami a pracovať v zdravotníctve, no buď ich neprijmú, alebo nemajú miesto.“

READ  Sopečná erupcia v La Palme: Neobvyklý obraz domu zázračne zachráneného pred prúdom lávy

Nový zákon umožňuje sestrám vzdelaným v zámorí ľahšie získať licenciu v Indiane.

Ak sa zákonodarcovia rozhodnú urobiť nejaké zmeny vo financovaní škôl ošetrovateľskej starostlivosti, stane sa tak začiatkom budúceho roka, keď budú pracovať na novom štátnom rozpočte.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close