Technológie

Keňa: Finančné prostriedky na pomoc pri nedostatku učiteľov v utečeneckom tábore – Keňa

Predajcovia na Slovensku kampaň na získanie financií pre nedostatok učiteľov v utečeneckom tábore Kakuma

(MissionNewswire) SAVIO, vedené saleziánmi na Slovensku, spustilo 17. ročník verejnej zbierky Tehlička s cieľom získať prostriedky na vybudovanie nových internátov pre učiteľov v utečeneckom tábore Kakuma. Keňa. Kampaň, ktorá sa začala v marci začiatkom pôstu, potrvá do októbra. Okrem získavania financií má kampaň za cieľ vzdelávať verejnosť o potrebách ľudí v chudobnejších krajinách sveta.

SAVIO spája sily so saleziánmi v Keni, aby podporili ich úsilie medzi miestnymi ľuďmi a utečencami žijúcimi v tábore. Miestna saleziánska škola ponúka kvalitné vzdelanie, no stále je nedostatok učiteľov. Veľa učiteľov sa bojí ísť do tejto odľahlej oblasti. Cieľom je vytvárať internáty, ktoré poskytujú bezpečné prostredie pre učiteľov, aby sa mohli venovať výučbe mladých študentov. Kampaň už vyzbierala 42 081 eur.

„Za posledných niekoľko rokov saleziánske technologické projekty v Kagume úspešne vyškolili tisíce mladých ľudí, aby si zarobili na živobytie a podporili svoje rodiny,“ povedal otec Gus Pack. Saleziánske diela, vývojová divízia predajcov Don Bosca v USA. „Saleziáni potrebujú kvalifikovaných učiteľov, aby mohli pokračovať v tomto vzdelávaní. Táto kampaň zabezpečí, že budúci učitelia budú dostatočne v bezpečí, aby zvážili vyučovanie v Kakume.

Kakuma bola založená v roku 1992 neďaleko kenských hraníc s Južným Sudánom a bola útočiskom pre nepodporovaných mladistvých utekajúcich z bojových jednotiek v Južnom Sudáne. Väčšina utečencov pochádza z východnej a strednej Afriky vrátane Etiópie, Eritrey, Somálska, Južného Sudánu, Ugandy, Burundi, Rwandy a Konžskej demokratickej republiky.

Kakuma je pridružený k Vysokému komisárovi OSN pre utečencov (UNHCR) v spolupráci so saleziánskymi misionármi a niekoľkými humanitárnymi organizáciami v krajine. Tábor poskytuje utečencom starostlivosť, ochranu a život zachraňujúce služby, ako je bývanie, sanitácia, čistá voda a sanitácia.

Saleziánski misionári vedú Farnosť Svätého Kríža a Stredisko odbornej prípravy dona Bosca, kde mladí muži a ženy získavajú dôležité pracovné a životné zručnosti. Kemp má štyri technické tréningové zariadenia. Primárne centrum ponúka všetky technologické odbory, gramotnosť a matematické programovanie. Jedna technická škola poskytuje poľnohospodárske vzdelávanie, kde sa mladí ľudia učia pokročilé poľnohospodárske zručnosti, zatiaľ čo druhá je technologicky orientované centrum, ktoré spája prístup k sociálnym technológiám s počítačovým školením. Nové zariadenie ponúka pre dospelých kurzy stolárstva, zvárania, šitia a angličtiny.

READ  Slovensko podpísalo dohodu o rámci pre štrukturálne investičné výdavky EÚ - EURACTIV.com

dôkazy:

Fotografia ANS (povolenia a pokyny aplikácie je potrebné vyžiadať odtiaľto) ANS)

ANS – Slovensko – „The Tehlička“, slovenská fundraisingová kampaň, podporuje vzdelávanie v Kakume

Utečenecký tábor Kakuma

Saleziánske diela – Keňa

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close