Ekonomika

Kia Stinger: Facelift označený retušovaním a vylepšením interiéru – Aktuality – Auto
17.08.2020 06:00

Prvú modernizáciu prešiel športový sedan kórejskej automobilky. Zatiaľ čo na vonkajšej strane sú zmeny minimálne, z vnútornej strany Stinger dobehne.

Kia Stinger je na trhu od roku 2018.

Autor: Kia

Kia Stinger je na trhu od roku 2018 a už svojou technológiou priťahuje pozornosť. Okrem toho bolo odvahu uviesť na trh sedan strednej veľkosti so siluetou vzadu v základnej konfigurácii zadnej nápravy. Úlohou Stingera zjavne nebolo masívne zvyšovať predaj, ale zvyšovať povesť značky. To bolo tiež úspešné, pretože Kia už nepatrí medzi sivý priemer hlavného prúdu.

Kia Stinger 2021

Kia Stinger 2021

Konkurencia sa však neskončila, takže Stinger musel podstúpiť facelift. V nadčasovom dizajne exteriéru však nebolo potrebné robiť významné zmeny. Mriežka chladiča v tvare „tigrieho nosa“ a denné svetlá LED sú mierne upravené, vrátane tmavého pozadia. Boli ponúkané 18 a 19-palcové disky kolies s novým dizajnom a na výber bude viac farieb na telo.

Z hľadiska vzhľadu sa zadná časť vozidla zmenila najviac. Brzdové svetlá sú novo spojené svetelnou lištou, ktorá kopíruje tvar spojlera. Smerovky, ktoré pozostávajú z desiatich segmentov LED, sú tiež nové. Výkonnejšia verzia GT bude k dispozícii aj so zväčšenými striebornými koncovkami výfuku a výraznejším difúzorom.

V kabíne sa však vyskytli výraznejšie zmeny. Predchádzajúci displej informačného systému s osem palcami už nespĺňal kritériá segmentu automobilov, takže bol nahradený novým s uhlopriečkou 10,25 palca. Okraj konkurencie by mal vymazať aj použitie kvalitnejších materiálov a prítomnosť okolitého osvetlenia, ktoré môže skrášliť interiér 64 farebnými odtieňmi.

Pocit luxusu umocňujú chrómové a hliníkové hrany na volante, na stredovej konzole a okolo vetracích otvorov. Interiér môže byť čalúnený syntetickou alebo pravou kožou alebo kožou nappa.

Osem palcové zobrazenie informácií a zábavy ...

Osem palcový displej informačného systému nahradil nový s uhlopriečkou 10,25 palca.

Autor: Kia

Zmeny pod kapotou ešte neboli potvrdené, ale v hre je benzínový preplňovaný štvorvalec s objemom 2,5 litra a 3,5-litrová šesťvalcová vidlica od sesterského modelu Genesis G80. Kým sila slabšej jednotky by mohla byť okolo 300 koní, silnejšia produkuje až 375.

Inovovaná verzia sa prvýkrát dotkne domáceho kórejského trhu v tomto štvrťroku. Zvyšok sveta bude nasledovať. Z tohto dôvodu má vozidlo na oficiálnych fotografiách logo pripomínajúce písmeno „E“. Exportná verzia bude mať na kapote modernizovaný nápis „KIA“.

Páči sa vám tento článok? Podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom dennej Pravdy a jej internetovej verzie je priniesť vám denné správy, rozhovory, komentáre, správy, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie, ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Aby sme pre vás mohli pracovať neustále a ešte lepšie, potrebujeme vašu podporu.
Ďakujeme vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close