Kilmarnock 2-1 Arbroath: Stránka Dereka McInnesa Propagácia škótskej premiéry | Futbalové správy

Kilmarnock dramaticky postúpil späť do škótskej Premiership, keď porazil úhlavných rivalov Arbrott 2-1 a vyhral šampionát.

Arbroth sa ujal vedenia v priebehu 10 minút po strele okolo Jacka Heminga pre Jamesa Craigana, ktorý zlomil ihrisko Scotta Stewarta len pár sekúnd po tom, čo sa Kyle Laferty priblížil k hostiteľom.

Luke Donnelly takmer zdvojnásobil Arbrothovu prítomnosť tesne pred polčasom. Stretol sa s centrom Michaela McKennu a prekonal brankára Gillyho Zacka Heminga, no domáci ho dokázali upratať.

obrázok:
James Greigen (vľavo) vyzdvihuje hráčov na čiastočný úväzok Arbrotha v rugby parku

Kilmarnock zaznamenal v prvých 45 minútach iba dve strely, keď sa im Arbroth snažil pokaziť propagačnú hostinu a po polčase boli na čele tabuľky jasné dva body.

Ale hostitelia kládli otázky na stranu Dicka Campbella v druhej tretine s väčšou naliehavosťou vo svojej hre. Úsilie bolo márne, pretože Oli Shaw, Kyle Loferdy a Ash Taylor naďalej tikali hodiny.

Kilmarnock vyrovnal v 79. minúte, keď Taylor počul jeho úvodnú hlavičku, ktorú zachránil Derek Caston a druhýkrát ho poslali domov.

Na poslednú chvíľu domáci spečatili titul a postup ako prví, pričom Olly Shaw chytil loptu vyššie a potom nakŕmil Blaira Allstona, ktorý sa zohol v pravom dolnom rohu.

Použite prehliadač Chrome na dostupnejší prehrávač videa

Víťaz turnaja Blair Allston sa zamýšľa nad víťazstvom Kilmarnocka nad Arbrothom, ktoré spečatilo titul Chinch Championship a vrátilo sa na vrchol.

„Som veľmi šťastný za veľa ľudí,“ povedal manažér Kilmarnocku Derek McKinnon. Sky Sports.

„Ale najmä podpora, ktorá prichádza vo veľkom počte, boli s nami dobrí, odkedy sme prišli. Urobili sme to najťažším spôsobom, nie ako sme to urobili, nie ako sme to urobili, ale aby sme sa vrátili s davom.“ to zostalo tímu v druhom polčase.

READ  Govt Live UK News: PM oslovuje národ o vydaní boosteru po tom, čo vládne varovanie vznieslo | Správy zo Spojeného kráľovstva

„Myslel som si, že v prvom polčase sme boli veľmi nabudení. Naša práca nás veľmi zaujíma, možno aj veľmi motivovaná, a ak je niečo také, musíme sa nad tým trochu viac zamyslieť.

Derek McKinsey sa zamýšľa nad tým, ako priviedol Kilmarnocka k titulu Chinch Championship po januárovom prevzatí vedenia klubu a teší sa na život v lepšom lietadle.

„Myslel som si, že sme ich porazili v druhom polčase, je to naozaj krátke.“

„Každý tím môže vyhrať zápas nad 90 minút, ale najlepšie tímy vyhrávajú v lige. Boli sme najlepší tím.“

Keď Campbell v roku 2016 prevzal vedenie, boli červené zoznamy na druhom mieste v štvrtom rade Škótska, ale po šiestich rokoch a dvoch postupoch je sen o premiére stále realitou.

Arbroth skončí na šampionáte druhý, čo znamená, že by mohol postúpiť do finále play-off Premiership – Naživo na Sky Sports – Zamestnanci na čiastočný úväzok majú za cieľ pretiahnuť rozprávku na vrchol.

Kilmernock, Škótsko – 22. apríla: Manažér Arbroot Dick Campbell kontroluje hodinky počas zápasu Chinch Championship medzi Kilmarnockom a Arbrothom v Rugby Parku v Kilmarnocku v Škótsku 22. apríla 2022.  (Foto Craig Foy / SNS Group)
obrázok:
Arbroth Dicka Campbella môže postúpiť cez play-off napriek prehre s Kilmarnockom

Generálny riaditeľ SPFL Neil Doncaster dodal: „Rád by som srdečne zablahoželal hráčom, manažmentu a riaditeľom Kilmarnocku k tak dramatickému víťazstvu v Chinch Championship.

„Je neuveriteľné vidieť, ako sa o titule rozhodlo v zápase medzi Kilmarnockom a Arbrothom v preplnenom rugbyovom parku.

„Rozhodne to boli vzrušujúce preteky o titul medzi oboma stranami, s mnohými zvratmi, ale Kilmarnock sú dôstojní šampióni.

„Tešíme sa, že po roku bez klubu privítame Kilmarnocka späť v Chinch Premiership a prajeme Arbrothovi veľa šťastia počas celej sezóny.

„V play-off nás toho čaká ešte veľa, zatiaľ čo o vyradení sa ešte nerozhodlo, teraz čakáme na vzrušujúci koniec inde v divízii.“

READ  Pracovné miesta, bydlisko a obchodné cesty pre ľudí vo Veľkej Británii na Slovensku od 1. januára 2021: Čo sa zmenilo? - Prisťahovalectvo