najnovšie správy

Klienti dôchodcovského domu Spišská Nová Ves nepotvrdili COVID-19

Mesto tiež zriadilo telefónnu linku a e-mailovú adresu, na ktorej môžu poskytovatelia sociálnych služieb nahlásiť voľné pracovné miesto v ich zariadení.

COVID-19 nebol potvrdený u klientov dôchodcovského domu Spišská Nová Ves. TASR informovala Edita Gondová zodpovedná za vzťahy s médiami a uviedla, že radnica zriadila aj telefónnu linku a e-mailovú adresu na oznamovanie voľných pracovných miest v sociálnych službách.

V rámci šírenia infekcie novým koronavírusom sa v Slovenskej republike začali národné testy na zamestnancoch a klientoch sociálnych služieb. „Domov dôchodcov v Spišskej Novej Vsi absolvoval 300 rýchlych testov od úradu Košického samosprávneho kraja pre všetkých príjemcov sociálnych služieb a ich zamestnancov. Samotný test sa uskutočnil od 11. do 13. mája a bol poskytnutý zdravotníckym personálom v tomto zariadení. Výsledok testu pre 172 zákazníkov bol negatívny, “uviedla Gondová.

Vysvetľuje, že masový test 98 zamestnancov pre COVID-19 sa uskutočnil 23. apríla v domove dôchodcov. Pre každého zamestnanca bol výsledok testu negatívny. „Zamestnanci budú testovaní druhýkrát po 21-dňovom období od posledného testu, to znamená počas tohto týždňa. Domov dôchodcov testuje aj zamestnancov, ktorí sa po skončení pracovného pomeru vrátia do práce. „AP, resp. OČR“, vysvetľuje Štefan Šiška, riaditeľ domova dôchodcov.

Podľa testov Gondov na COVID-19 12. mája utrpelo aj 30 zamestnancov z mesta Spišská Nová Ves, ktorých povolania môžu byť novým koronavírusom najviac postihnuté a sú vystavené riziku infekcie. Poskytoval ho zdravotnícky personál z miestneho domova dôchodcov.

„Bolo otestovaných 22 príslušníkov mestskej polície, ktorí vykonávajú hliadkové činnosti, a 8 zamestnancov z prvého kontaktu a ministerstva financií,“ uviedol Peter Klein z odboru krízového riadenia mestského úradu. , Dodáva, že všetky testy boli negatívne, takže žiadny z testovaných zamestnancov infekciu nepotvrdil.

Spišská Nová Ves zriadila aj telefónnu linku 053/41 52 114 a e-mailovú adresu [email protected], na ktorú môžu poskytovatelia sociálnych služieb nahlásiť voľné pracovné miesto v ich zariadení. „Klient môže byť umiestnený po dokončení karantény alebo môže byť použitý ako preventívne miesto pre karanténu,“ dodáva Gondová.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close