šport

Klinička Gerberová sa vracia na posledné štyri priečky v anglickom klube

Hlavný tréner Talianska Roberto Mancini trval na tom, že Assuri tak ešte neurobil po vymenovaní podozrivých, ktorí sa dostali do finále Euro 2020.

Taliansko nezvíťazilo na európskom šampionáte od roku 1968, ale bolo to víťazstvo, pretože pridalo samostatnú korunu eura po svojom utorkovom víťazstve nad Španielskom 4: 2.

Po remíze 1: 1 na konci predĺženia vo Wembley zachránil taliansky brankár Gianluigi Donorumma priamy kop Alvara Moratu a Giorgino postúpil k premene víťaznej penalty v Londýne.

Taliansko bude čeliť buď Anglicku, alebo Dánsku, s národným rekordom 33 zápasov bez prehry v nedeľňajšom finále vo Wembley.

„Sme radi, že môžeme poskytnúť túto úžasnú večernú zábavu talianskemu ľudu, a teraz tu máme ešte jednu hru, a ak by to bolo možné, radi by sme to urobili,“ uviedol Mancini, ktorý po porážke Talianska dohliadol na šokujúcu zmenu. tlačová konferencia – kvalifikácia na majstrovstvá sveta 2018.

„Vedeli sme, že to bude veľmi ťažký zápas, pretože Španielsko bolo najlepšie z hľadiska držania lopty. Robili nám problémy a museli sme kopať, keď sme to potrebovali. Snažili sme sa získavať body. Môže to byť veľmi otvorený zápas, samozrejme, že boli nejaké problémy, pretože sme nemali veľa majetku.

„Chceli sme však, aby sa to dostalo do finále, a snažili sme sa to až do konca. Trestom je vždy lotéria, ale veľmi si chcem vziať klobúk do Španielska. Sú úžasným tímom.“

Po otvorení 60. minúty Federica Cisa sa Taliansko stalo druhým tímom v histórii európskych šampionátov po Francúzsku, ktorý vyhral Euro 2000, keď strelil dva alebo viac gólov piatim rôznym hráčom v zápase, ktorý však Morata 10-minútovým nariadením zrušil. Zvyšok.

READ  Predpoveď slovenského ľadového hokeja, pretekárske tipy a protiklady│13. mája 2022

Dvanásť gólov Azzurriho v rámci Euro 2020 je ich kombinovaným maximom v hlavnom zápase so svetovými pohármi 2006, 1982 a 1934. Pri každej z týchto príležitostí vyšli s trofejou.

Taliansko sa dostalo do 10. veľkého finále (svetový pohár a eurá) a na európsky šampionát postúpilo štvrtýkrát (vrátane šiestich finále svetového pohára) – v najdôležitejšom finále spomedzi európskych národov hralo iba Nemecko (14).

Mancini povedal: „Musím povedať, že sme z toho všetkého veľmi šťastní a chcem sa poďakovať hráčom, pretože od prvého dňa veria, že môžu vytvoriť niečo neuveriteľné, ešte sme neurobili všetko, neurobili sme všetko potrebujeme, je tu ešte jeden krok Choď, teraz si musíme oddýchnuť, pretože je to veľmi náročné.

„Pred zápasom som im povedal, že to bola naša najťažšia hra na turnaji, pretože so všetkými výletmi, ktoré musíme absolvovať, ide váš šiesty zápas veľmi rýchlo, je to veľmi únavné. Sme veľmi unavení. Chceli sme prísť na zápas. „

„Keď sa dostanete na vážny svetový pohár alebo európsky šampionát, myslím si, že vždy bude existovať hra, v ktorej musíte kopať, aby ste v nej zvíťazili a bojovali, pretože to všetko nemôže byť také plynulé. Náš doterajší pokrok ide do finálovej štvorky, “pokračoval. „Takže vieme, že to bude veľmi ťažký zápas, vieme, že to bude ťažký zápas, bude to ťažký zápas. Myslím si, že hráči a všetci, ktorí s nami v minulosti spolupracovali, si zaslúžia veľkú zásluhu.“ tri roky, pretože to v žiadnom prípade nie je ľahké. Takmer nikto neverí, že sa to dá urobiť. Stále prichádzame do finále.

Mancini dodal: „Každý to chce urobiť, niekedy to príde, niekedy menej. Hráči však chceli robiť niečo iné, chceli hrať futbalovú značku, ktorá ľudí baví. Doteraz to dokázali presne. tvrdá práca je v konečnom dôsledku veľmi príjemná. Sme veľmi radi, že sme sa zúčastnili súťaže, ale zatiaľ sme nič nedosiahli. Takže si musíme ešte počkať. “

READ  Portugalsko zvíťazilo nad Luxemburskom 9:0 bez suspendácie Ronaldo Football News

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close