Svet

Kľúčová agentúra nepodpísala list umožňujúci Bidenovi prístup k orgánom

Podľa denníka The Washington Post je tento krok ďalším znakom toho, že súčasný šéf Bieleho domu Donald Trump neuzná Bidenovo víťazstvo a môže narušiť odovzdanie moci.

Vedenie americkej agentúry pre všeobecné služby (GSA), ktoré zabezpečuje praktické fungovanie federálnych úradov, sa podľa pondelkovej správy denníka The Washington Post zdráha podpísať list, ktorý umožní tímu novozvoleného prezidenta Joe Bidena prístup k americkým orgánom a formálne tento týždeň. začnite svoju prácu. Informovala o tom agentúra DPA.

Podľa denníka je tento krok ďalším znakom toho, že súčasný šéf Bieleho domu Donald Trump neuzná Bidenovo víťazstvo a môže narušiť odovzdanie moci.

Úlohou americkej kancelárie po voľbách nového prezidenta je umožniť „zjavnému víťazovi“ volebného tímu prístup k vládnym budovám, e-mailom, vládnym úradníkom a počítačovým systémom, uvoľniť vopred schválený plat a vládne financovanie a vytvoriť nové administratívne priestory v každej kancelárii v USA. Očakáva sa, že výstavba novej vlády bude podľa zdroja stáť 9,9 milióna dolárov (približne 8,3 milióna eur).

Šéfka GSA Emily Murphyová v nedeľu večer miestneho času – 36 hodín po tom, čo médiá vyhlásili Joea Bidena za víťaza amerických volieb – odmietla dokument podpísať. Denník ďalej komentuje, že Trumpova vláda v súlade so samotným prezidentom, ktorý odmieta uznať Bidenovo víťazstvo, tento list okamžite nepodpíše ani neplánuje podpísať.

Hovorkyňa GSA uviedla, že výsledky volieb z 3. novembra ešte neboli oficiálne pomenované. Dodala, že úrad bude naďalej dodržiavať všetky zákonné požiadavky.

READ  Portál blízko Kotlebovcov sa opäť dostal do problémov: Stíhanie! NAKA obvinila Mazurekovho pomocníka

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close