šport

Kobriwa vyhral titul Maiden Challenger v Prosteje

Prostězhov, 4. júna 2022

29. ročník ovládli v nedeľňajšom zápase dvaja domáci favoriti Kontrola zrušenia kreditu je otvorenáPodujatie na antuke v Denisovi Club Prostejo v cene 90 280 eur.

Vo finále dvojhry na dlhotrvajúcom okruhu ATP Challenger Tour v Českej republike Wit Kobriwa Porazil svojho 19-ročného krajana Talipor Swarsina 6-2, 6-2. Svetová jednotka na turné ATP. Hoci 167 sa už objavilo v semifinále a dvakrát v treťom kole, Kobriwa ešte nezískal titul Challenger. Už štyrikrát sa dostal do semifinále, no na šampionát do Prostějova prišiel až tento týždeň.

Kobriva sa prebojoval v dolnej polovici žrebu, keď porazil argentínskeho kvalifikanta Francisca Comazana, 4. nasadeného Pabla Andujera zo Španielska, Matthiasa Puccinelliho de Almeida z Brazílie a Philippa Horneskiho zo Slovenska.

Kobriwa premenil päť zo svojich deviatich brejkových šancí v zápase o titul a za hodinu a 56 minút získal 57 percent z celkového počtu bodov, o ktoré hral.

„Je to neskutočný pocit. Je špeciálne vyhrať zápas na domácej pôde. V zápase som bol málo aktívny, aj preto som vyhral mítingy. Bol to však tesný zápas. Konečné skóre neodzrkadľovalo priebeh zápas. Verím, že áno“ Kobriwa oslavoval zisk najväčšieho titulu v živote.

Dvadsaťštyriročný rodák z Bielovca, šampión piatich turnajov ITF World Tennis Tour, získal do prémií 12 250 eur a 100 bodov do rebríčka ATP.

READ  Francúzsky olympionik bol vystavený pred 13-ročným dievčaťom. Hrozia mu basy - ofsajd - šport

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close