Technológie

Kodmiko hovorí v kontexte zákazu Twitch, jeho prístupu k streamovaniu a jeho plánov pre spätný tok

Populárny streamer VTuber a Twitch CodeMiko je známy svojimi kreatívnymi streammi, ktoré umožňujú divákom zapojiť sa ovplyvnením určitých častí vysielania. Využíva nastavenie a virtuálnu postavu Ricka na interakciu so svojím publikom – v priemere 8 000 divákov na stream – a ďalšími tvorcami obsahu prostredníctvom rôznych obsahov a rozhovorov.

Technik alebo vývojár spoločností Mico a Stream robí všetko pre kódovanie, inžinierstvo a sebaklam a vždy posúva dopredu úroveň interakcie s vysielaním, ktoré označuje ako „polointeraktívne, RPG“.

Povaha niektorých rozhovorov však viedla k zákazu Miko Twitcha z Macaa v septembri 2020, vrátane dvoch krátkych pozastavení. Keď mu bol zablokovaný účet, opäť sa ocitol pozastavený z platformy Jan. 19Tentoraz dva týždne. Mico alebo Twitcho neblokovali publikum streamera, ktoré malo takmer 360 000 sledovateľov.

Po svojej tretej prekážke Mico 5. februára o 14:00 viedol prerušenie zápasu s Dot Sports, kde bude diskutovať o tvorbe obsahu a svojich budúcich plánoch.

Povedali ste, že máte viac informácií o tom, prečo bol váš kanál zablokovaný, a nie preto, že ste použili slovo „sim“. Aký je dôvod v tejto chvíli? Aký dlhý je zákaz?

Mico: Toto nie je slovom simp. Je to dlhý príbeh, ale krátke na ňom je, že som bol zmätený, keď som chatoval s kamarátom a kolegom streamerom.

Je Twitch konkrétna záležitosť, ktorá porušuje zmluvné podmienky?

Takže tento obsah rozhovoru je so mnou a v zásade obsahuje ďalšie streamery. Počas pohovoru so mnou často zdieľajú veci a posielajú ma ukázať v streame. Takže to zdieľajú a ja to dám na obrazovku.

V tejto konkrétnej chvíli sme hovorili o obťažovaní žien online a spýtal som sa jej, aký bol najhorší komentár, aký kedy dostala. Keď som sa pozrel na e-mail, bolo to také zlé a pripomínalo to skôr hrozbu ako komentár. Podľa mojich skúseností hrozby nikdy nepochádzali zo skutočnej e-mailovej adresy používateľa, ale keď som hodil snímku obrazovky, to ma zarazilo. Porušil som pravidlá [of service] Okolo súkromia.

To zrejme neznamenalo, že moja kamarátka chodila, je taká zlatá, myslím, že sme si to obaja nevšimli, pretože sme sa sústredili na hrozbu e-mailu, ale poučil som sa.

Čím sa odlišoval tento zákaz od dvoch, ktoré váš kanál hostil v septembri?

Áno, sú to malé sklzy. Je to poľutovaniahodné, ale musím si na takéto veci dávať veľký pozor a snažiť sa zabrániť tomu, aby sa to v budúcnosti stalo.

Môj obsah nie je o týchto veciach, ale o novinke v pozadí živého vysielania a chcem ukázať, čo dokážem, a inovatívnu stránku môjho streamu. Som tak nadšený z návratu, pretože tento čas využívam na robenie nových vecí a bolo to skvelé.

READ  Tu je to, čo zadné svetlá telefónu Nothing Phone 1 skutočne dokážu

Odpruženie bolo hrozné, ale zároveň mi dalo tentokrát naozaj pracovať na svojich veciach a som veľmi rád, že ho ukážem, keď sa vrátim.

Ako s vami Twitch komunikoval po vašom zákaze?

Získam správcu účtov a myslím si, že pri komunikácii s Twitz mi veľmi pomáha. Akonáhle jeden dostanem, dúfam, že komunikácia v budúcnosti bude oveľa plynulejšia.

Po návrate budete pristupovať k streamovaniu inak?

Rád sa viac zameriavam na inovatívnu stránku môjho obsahu a na vytváranie zábavných vecí, ktoré umožňujú tieto priame interakcie, ako napríklad pri mini hrách, kde sa môžem počas našich rozhovorov rozprávať a hrať s hosťami. Predstavujem si, že to bude podobné ako pri mojich rozhovoroch, ale na steroidoch.

V zásade by som sa rád zameral na pridanie viac interaktívnych funkcií do rozhovoru, ktoré pomôžu v humornosti rozhovorov a situácií v rozhovore, a pridajú obsahu veľa farieb.

Vždy som veľmi nadšený z nových vecí. Momentálne pracujem iba na obsahu rozhovorov, ale zatiaľ budem implementovať aj funkcie herných show. Idem hore nohami s jeho priamočiarou interaktívnou časťou. Spiatočný stream plánujem tak, aby mal veľké streamery, s ktorými som pracoval, a premenil ich na veľmi zábavnú udalosť.

Naplánujem si tiež svoj denný obsah, ktorý bude zahŕňať aj iné veci ako rozhovory.

Trochu ste sa toho dotkli, ale ako ste počas bloku pracovali na svojom obsahu a aké sú vaše plány so spätným prúdom?

Chcem, aby to bola veľká športová šou s mojimi veľkými kamarátmi zo streamerov a budem to preháňať! Pokiaľ ide o to, ako spustím svoju verziu obsahu, je to niečo, čo sa vo Twitchi nikdy predtým neurobilo.

Twitch robil herné šou už skôr, ale robili to s kamerami v 2D a naplocho na rovnom povrchu. Ale keďže moje schopnosti VTuber sú v 3D priestore, môžu sa skutočne cítiť ako v štúdiu.

V mojich rozhovoroch prichádzajú streamery na monitor, robím s nimi také rozhovory, ale týmto spôsobom im dám telá robotov a urobím to, ale ich hlavy sú ako obrazovka počítača. Budú mať teda určité obmedzenia v tom, ako môžu pohybovať svojimi telami robotov, a budú mať pocit, že sú viac vo vesmíre, pretože budú mať ďalšie prvky používané pri športových predstaveniach, ako sú javiská, a s tvárou na hlave robota, ktorá bude mať kamerové strihy na streamer. Potopí sa ešte viac.

READ  PlayStation 5 prekonalo Xbox Series X a S

Môžu interagovať s kolovrátkom, budú tu animácie, takže stále môžeme vidieť výraz streamera, ktorý otáča kolesom, zatiaľ čo sa jeho postava otáča, keď sa ich kamera zobrazuje na FV obrazovke robota. Veci ako toto sú ako moje herné predstavenia a rozhovor s hádzaním streamerov alebo robením vecí pre avatarov vždy hodí počas predstavenia vtipné veci. Teším sa, že vám to predstavím, keď sa vrátim.

Váš obsah sa v posledných mesiacoch dramaticky rozbehol. Ako sa vám podarilo rozšíriť váš kanál? Čo robíte, vďaka čomu sa v práci cítite?

Streamujem od začiatku apríla do prvých pár aprílových mesiacov a každý deň skúšam nové veci. Môj plán bol taký šialený, kam som išiel spať o 21:00, vstával som o 2:00, Dev bol hore o 12:00 a potom streamoval. Streamoval by som ako štyri alebo päť hodín, potom som jedol a robil nejaké ďalšie veci a potom to robil znova.

V tom čase to bolo veľmi ťažké, pretože som rýchlo zakódoval veci, aby som videl, čo sa stane v chate. Bolo to odskúšané, pretože som tam bol, pretože neexistuje žiadna kniha pravidiel, pokiaľ ide o tento druh živého obsahu, ktorý „rád chatuje pri vytváraní náhodných vecí, minihier a ďalších kontaktov na pozadí.“ Musel som prísť na to, aký je chat v tom interaktívnom priestore, pretože veľa vecí fungovalo, ale musel som zošrotovať veľa vecí, ktoré som vybudoval, pretože to fungovalo v mojej hlave, ale keď som to naživo otestoval, chat bol taká nudná.

Tie prvé mesiace som strávil pokusom prísť na to, ako by som sa mohol baviť s množstvom RNT a chatovaním. Potom som robil obsah rozhovoru prostredníctvom dekartačného hovoru a všimol som si, že prílišné četovanie môže veľmi vtipným spôsobom ovplyvniť spôsob, akým rozprávam a hovorím s inou osobou. Takže som to posunul ďalej a vytvoril som nové prostredie s televízorom a dizajnom, ktorý som použil a naozaj som chcel chatovať.

Bolo to také dobré, a preto som sa rozhodol teraz to držať, ale stále skúmam a vyvíjam veľa vecí, ktoré môžem urobiť. Jedným z mojich najväčších plánov je vytvoriť RPG svet, kde bude môcť Mico ísť za dobrodružstvom, šéfovia budú ako veľkí streameri a chat a Mico budú musieť spolupracovať, aby porazili šéfa ako Hassan. [HasanAbi], Možno to bude obrovský hasan.

READ  Oprava Doom Eternal Next Gen Testovaná na konzolách série PS5 a Xbox • Eurogamer.net

Je to čin, ktorým stále prechádzam, a ani ten nápad nemusí fungovať. Chat by sa nemal cítiť ako zábava, v takom prípade to poškriabem a skúsim niečo nové, ale bol to proces neustáleho vývoja a naozaj ma to baví. Rád tvorím veci a sledujem, či ich to baví, a ak nie, tak to zoškrabem. Ak je zábava, nechám si ju, proste idem ďalej a ďalej.

Okrem toho, že sa vám obsah chatu páčil, čo vám sťažovalo rozhovory v streame? Aká bola myšlienka?

Pred začatím pohovorov sa vždy porozprávam, ale netušil som, že mám inú osobu, s ktorou môžem urobiť rozhovor. Mám pocit, že sa môj obsah ukázal ako zábavný, pretože som mohol niekoho odraziť, povedať, čo povedal, a robiť ďalšie vtipy tam a späť. To viedlo k mnohým zábavným momentom a veľmi sa mi páčil interaktívny akčný chat so streamerom, s ktorým som robil rozhovor. Myslím si, že to vytvorilo veľmi vtipnú, niekedy neprehľadnú, niekedy veľmi vážnu situáciu.

Keď s niekým robím pohovor, môžem zistiť, aká je jeho úroveň pohodlia, spýtam sa ho, čo mu vyhovuje zdieľať a zdieľať ho pred pohovorom, a občas ho do niektorých vecí dotiahnuť, ak má pravdu, všetky tieto veci. K niektorým streamerom pristupujem veľmi dozadu, môžeme byť príliš tichí alebo vážni na to, aby sme mali dobrý prejav, ale s ostatnými všetci poznajú trolla a jeho komediálne časti, takže sa s nimi môžem trochu pomýliť a stane sa z toho veľká zábava tam a späť.

Celkovo bol formát rozhovoru veľmi zábavný a chatu sa skutočne darilo, takže som sa rozhodol pokračovať a aktualizovať ho.

Čo si myslíte o štýloch VTuberov a podobných tvorcov pri streamovaní a tvorbe obsahu, najmä keď sa začne čoraz viac rozširovať na západných trhoch.

Myslím, že toto je najlepšie! Veľmi sa mi páči kreatívna stránka Twitch a pre rôznych tvorcov obsahu je veľmi vzrušujúce skúšať nové veci a prinášať nový, inovatívny obsah, pretože ukazuje, že v priamom prenose môžete robiť naozaj úžasné veci.

Myslím si, že pre budúcnosť zábavy v tomto živom vysielaní a digitálnom formáte je veľmi vzrušujúce. Dúfam teda, že sa to bude stále rozširovať a na kreatívnej stránke Twitch sa objavia nové veci.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close