Hlavné správy

Kollárove návštevy sú vraj v poriadku, vyjde ho v piatok – Domáci – Správy


,


26.11.2020 16:32

Podľa stanoviska Nemocnice svätého Michala v Bratislave boli návštevy predsedu parlamentu Borisa Kollára (Sme rodina) v súlade s predpismi priamo v nemocničnej izbe.

Generálny riaditeľ nemocnice potvrdil, že došlo ku konfliktu medzi sestrami a priateľmi šéfa Národnej rady. Podľa riaditeľa však sestry neprídu o peniaze. Kollár by mal byť z nemocnice prepustený v piatok.

Video: Boris Kollár odchádza z nemocnice na reverz, a to aj kvôli mediálnemu šialenstvu.

Aj keď sú návštevy v nemocnici svätého Michala zakázané, primár alebo ošetrujúci lekár môže udeliť výnimku. To bol prípad aj Kollára, ktorý je hospitalizovaný po autonehode 24. októbra. Potvrdil to v stanovisku generálny riaditeľ svätej Michaly Branislav Delej.

V utorok prišli za Kollárom koaliční partneri, lídri vládnych strán. „Izba sa nachádza na poschodí, kde sú aj oddelenia, ale má samostatný prístup so samostatným výťahom, schodiskom a je konštrukčne oddelená od oddelenia. Tento trakt poskytuje priestor pre bezpečnosť, návštevníkov, zdravotné sestry a nemocničnú izbu. Personál sa nestretáva s personálom ani s pacientmi na oddelení, sú tu aj samostatné chodby a návštevníci, “upozorňuje Delej.

Ktokoľvek si môže rezervovať izbu v tomto trakte za špeciálny príplatok 20 EUR na deň. Nesmú ho však používať vládni úradníci.

Kollára však navštívili nielen politici, ale aj jeho priateľky. Niektorí z nich mali byť dokonca v konflikte s nemocničným personálom.

Kollárove návštevy smerovali aj do izby sestier, používali kuchynský riad pre personál, osobné poháre, príbory a chladničku. Nenosili dokonca ani žiadne ochranné prostriedky. Keď to sestričky namietali, vedenie sa im údajne vyhrážalo prepustením alebo odobratím vianočných odmien.

Podľa generálneho riaditeľa išlo o neprofesionálny prístup sestier. “Písomný záznam poslankyne o jej rozhovoroch s personálom, ktorý mi predložila, uzavrel napomenutím sestier, že ich správanie nebolo v súlade s etickým kódexom zdravotníckeho pracovníka. Tvrdenia, že vrchná sestra bola prepustená alebo sa jej vyhrážajú výpovede, ako aj informácie, že sa niekto na základe toho rozhodol nepriznať zamestnancom odmenu, nie sú pravdivé, “uvádza sa v stanovisku.

READ  ONLINE: DAC Dunajská Streda - ViOn Zlaté Moravce (futbal NAŽIVO dnes)

Podľa Deleja je Kollárov stav taký dobrý, že si už nevyžaduje ďalšiu hospitalizáciu na lôžku. V piatok by ho preto mali prepustiť do domáceho liečenia.

Páči sa vám tento článok?
Podporte prosím kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je každý deň prinášať aktuálne správy. Aby sme pre vás mohli pracovať neustále a ešte lepšie, potrebujeme tiež vašu podporu.
Ďakujem za akýkoľvek finančný príspevok.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close