Veda

Kombinácia prirodzenej infekcie a očkovania poskytuje maximálnu ochranu pred formami COVID

Zdá sa, že kombinácia očkovania a prirodzene získanej infekcie podporuje tvorbu maximálne účinných protilátok proti COVID-19 Vírusy, zistil nový výskum UCLA.

Zistenia zverejnené 7. decembra 20221 v recenzovanom časopise mbiozvyšuje možnosť, že posilňovacie dávky vakcíny môžu byť rovnako účinné pri zlepšovaní schopnosti protilátok cieliť na viaceré varianty vírusu, vrátane delta variantu, ktorý je teraz dominantným kmeňom, a nedávno objavený omikrónový variant. (Štúdia bola vykonaná pred objavením sa Delta a Omicron, ale hlavný autor štúdie Dr. Otto Yang povedal, že výsledky by sa mohli potenciálne vzťahovať na tieto a ďalšie nové formy.)

„Hlavným posolstvom nášho výskumu je, že človek, ktorý prekonal COVID a následne je zaočkovaný, nielen zvyšuje množstvo protilátok, ale zlepšuje aj kvalitu protilátok – schopnosť protilátok proti variantu. zvyšuje schopnosť fungovať.“ “ povedal Yang, profesor. Infekčné choroby a medicína v divíziách mikrobiológie, imunológie a molekulárnej genetiky na David Geffen School of Medicine na UCLA. „To naznačuje, že opakovaná expozícia spike proteínu umožňuje imunitnému systému pokračovať v zlepšovaní protilátok, ak bol zaočkovaný niekto, kto mal COVID.“

(Proteín spike je časť vírusu, ktorá sa viaže na bunky, čo vedie k infekcii.)

Yang uviedol, že zatiaľ nie je známe, či budú podobné výhody realizované aj pre ľudí, ktorí boli opakovane očkovaní, ale nedostali sa na COVID-19.

Výskumníci porovnávali krvné protilátky u 15 očkovaných ľudí, ktorí ešte neboli infikovaní SARS-CoV-2, vírus, ktorý spôsobuje COVID-19, s infekciou vyvolanými protilátkami u 10 ľudí, ktorí boli nedávno infikovaní SARS-CoV-2, ale ešte neboli očkovaní. O niekoľko mesiacov neskôr bolo 10 účastníkov z druhej skupiny zaočkovaných a potom vedci znovu analyzovali ich protilátky. Väčšina ľudí v oboch skupinách dostala dvojdávkové vakcíny Pfizer-BioNTech alebo Moderna.

READ  Prečo je tento rok obzvlášť dôležité dostať chrípku

Vedci hodnotili, ako protilátky pôsobili proti panelu spike proteínov s rôznymi bežnými mutáciami v doméne viažucej receptor, čo sú ciele pre protilátky, ktoré pomáhajú neutralizovať vírus tým, že mu bránia vo väzbe na bunky.

Zistili, že mutácie v doméne viažucej receptor znížili účinnosť protilátok vyvolaných prirodzenou infekciou alebo očkovaním samotným, a to zhruba na rovnakú mieru u oboch skupín ľudí. Keď boli prví infikovaní ľudia očkovaní asi rok po prirodzenej infekcii, schopnosť ich protilátok sa zosilnila natoľko, že rozpoznali všetky typy COVID-19, ktoré vedci testovali.

„Celkovo naše zistenia zvyšujú možnosť, že rezistenciu variantov SARS-CoV-2 na protilátky možno prekonať očkovaním riadením ďalšieho dozrievania prostredníctvom trvalého vystavenia antigénu, aj keď vakcína nedodá sekvenciu variantov.“, píšu vedci. . Naznačujú, že opakované očkovanie môže mať potenciál vykonať rovnakú prácu ako očkovanie po prekonaní COVID-19, hoci na riešenie tejto možnosti bude potrebný ďalší výskum.

Ak sa chcete dozvedieť viac o tomto výskume, Infekcia plus očkovanie poskytuje lepšiu ochranu proti variantom COVID-19.

Odkaz: F. Hrajú: Javier Ibarondo, Christian Hoffman, Ayub Ali, Paul Ayub, Donald B. Kohn a Otto O. „Infekcia a očkovanie vedie k produkcii zlepšených protilátok proti variantom COVID-19“, 7. decembra 2021, Yang mbio,
DOI: 10.1128/mBio.02656-21

Ďalší autor štúdie F. Javier Ibarondo, Christian Hoffman, Ayub Ali, Paul Ayub a Dr. Donald Kohn, všetci sú UCLA.

Štúdia bola financovaná nadáciou AIDS Healthcare Foundation a rôznymi súkromnými darcami.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close