Technológie

Komentár: iPhone 12/12 Pro má údajne problémy s odolnosťou.

Na internete sa objavilo niekoľko správ upozorňujúcich na nízku odolnosť iPhone 12 a iPhone 12 Pro voči mechanickému poškodeniu. Apple sľuboval presný opak. Ako je to v skutočnosti? Prečítajte si môj krátky komentár.

Škrabance, odreniny a rozbité sklo

Inžinieri spojili sily a vytvorili odolnejšie zariadenie. iPhone 12 ponúka štvorcový rám a ochranu Keramickým štítom. Ak spadnete na zem, je to hore 4x nižšia pravdepodobnosťže sa to zlomí. To znie celkom dobre. Aká je však prax?

Čiastočnú odpoveď poskytlo niekoľko youtuberov vo svojich testoch. Niekde sa správy darili lepšie, inde horšie. Ale väčšina pádov zanechala stopy na konštrukcii. Nebolo to nič dramatické, ale zamrzli malé „odreniny“. Vždy je to však lepšie ako prasknutý displej. To by už priamo obmedzovalo použitie zariadenia.

Po spustení predaja zaplavila internet rôznymi fotografiami, ktoré ukazujú značné vizuálne prvky poškodenie displeja a hliník / nehrdzavejúca oceľ. Ľudia sú pobúrení z toho, ako je to vôbec možné. Telefón mal byť predsa len odolnejší. V tejto chvíli si dovolím do toho vstúpiť.

Je odolnejšia, ale nie nezničiteľná

Iniciatívu Apple hodnotím veľmi pozitívne. Všetky modely od iPhone 6 vyššie boli oveľa náchylnejšie na rozbitie kvôli zaobleným hranám. Výmena zobrazovacej jednotky je pochopiteľne drahé a tak človek musí byť veľmi opatrný alebo sa spoľahnite na príslušenstvo alebo špeciálne služby, ako napr m: zónová starostlivosť.

Keby som hľadal ochranu Keramický štít, to je obrovský pokrok. Samotné sklo je preukázateľne ťažšia v porovnaní s predchodcom, čo výrazne znižuje šance na zlomenie.

Apple tiež sľubuje nízku náchylnosť na poškriabanie. To však neznamená, že sa tu nemôžu ukázať. Spočiatku testy na Moshovej stupnici preukázali odpor na 7-8 bodoch (iPhone 11 – 6 – 7 bodov). Ale JerryRigEverithing to vyvrátil a podľa jeho meraní je výdrž približne rovnaká ako v prípade iPhone 11.

READ  V novembri si Destiny 2 stiahneme znova. Ale bude to trvať oveľa menej miesta

Kalifornská spoločnosť v tomto smere nikdy nevynikala a možno by mohla pracovať na nepríjemných vyvýšeninách. Ale obviňovať iPhone 12 z niečoho, na čom nie je objektívne postavené, je z môjho pohľadu nemiestne. Keramický štít nebol komunikovaný ako odolnosť proti poškriabaniu, ale ako odolnosť proti prasknutiu a v tomto ohľade funguje naozaj dobre.

Poškodený podvozok z nehrdzavejúcej ocele

No a v tejto časti sa dostávame do samotného finále. Videli ste tie fotky na ktorom bol iPhone 12 Pro s úplne poškriabaným rámom z nehrdzavejúcej ocele? V priebehu niekoľkých hodín preleteli svet. Ľudia sa za to Apple smiali, ale ani len nezvažovali, že ide o prezentačný kúsok niekde v obchode. Mohlo ho mať v držbe prakticky ktokoľvek a kedykoľvek.

Verte tomu alebo nie, keby to bolo vaše zariadenie, zaobchádzali by ste s ním inak. Len pre predstavu, vlastním iPhone 11 Pro „Midnight Green“ (13 mesiacov) a používam tvrdené sklo. Dovolím si tvrdiť, že je kovový rám (rovnaký materiál ako na iPhone 12) je v najlepšom stave a farba sa „lúpala“ iba na jednom mieste. A ak vás zaujíma rozsah tohto poškodenia, pôsobí ako vpich ihly. Je to len maličkosť, ktorú si bežný človek ani nevšimne.

Apple teda môže vyrobiť akýkoľvek odolný smartphone, nie vždy sa nájde niekto, kto to dokáže zničiť. Ak sa to stane omylom (ako väčšina z vás), je to smutná nehoda. IPhone 12 by mal ale vydržať až 4x viacčo je veľmi pozitívna správa.

Ak sa však niekto snaží spôsobiť senzáciu na základe nespoľahlivých obrázkov z obchodu alebo výrazne poškriabaných displejov, ktoré si autor s najväčšou pravdepodobnosťou spôsobil sám, je to trochu smutné.

Nehovorím, že iPhone 12 a iPhone 12 Pro vyhrávajú „cenu“ za najodolnejšie zariadenia na trhu. Ale určite sú na tom oveľa lepšie ako ich predchodcovia. Žiadny nákup nebudete ľutovať, pre istotu si však priplaťte za ochranné puzdro, sklo alebo program m: zónová starostlivosť. Do komentára nám napíšte, ako chránite svoje zariadenie.

READ  Microsoft Surface Duo trpí niekoľkými problémami s hovormi

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close