športové

Komentár: Lintnerov pokles sa očakáva

dnes 00:00
|

Richard Lintner sa uchádzal o hokejovú asociáciu v roku 2015 ako čerstvá krv. Naklonil hviezdy pre náš hokej, médiá a verejnosť. Jeho strata Igorovi Nemečkovi spôsobila veľké rozhorčenie.

Viac ako 50 hokejistov pod vedením Michala Handzuša vyhlásilo bojkot národného mužstva za nespravodlivosť volieb a zmenilo štatút SZĽH.

Kongres sa zopakoval o rok, zvíťazil Martin Kohút. V tom čase už mal Lintner na starosti profesionálny hokej, ktorý pokrýva ďalšiu ligu. Ľudia boli zvíťazení príjemným vzhľadom, správaním a takmer vždy dobrou náladou. Bývalý útočný obranca bol na pozitívnej vlne zlatej generácie. Malo to predstavovať zmenu slovenského hokeja.

Pôsobil ako kvalifikovaný manažér. Znovu spustil ďalšiu marketingovú ligu. Priniesol All-Star zápasy s hviezdami alebo Winter Classic. Využívala tiež dohody o zvýšení televízneho vysielania. Extraligu získal na dvoch televízoroch.

Postupne však začal problémy a oslavu unaveného produktu minimalizovať. Na niektorých miestach to vyzeralo tak, že jeho výkon viedol k tomu, že sa na Slovensku odohralo druhé NHL. Ako Lintnerova sebadôvera rástla, stalo sa tak. Je to, akoby ignoroval skutočnosť, že je primárne zamestnancom klubu a pracuje pre nich, nie pre seba.

Pokles jeho popularity sa prejavil najmä na minulom roku na kongrese SZĽH, kde sa ocitol vo voľbách do výkonného výboru. Koniec už čakal. Majster sveta v Göteborgu ho zastavil a pokračoval v práci. Po nedokončenej sezóne došiel ligový klub trpezlivosti. V zákulisí je niekoľko dôvodov. Trenčianskemu rodákovi minulý rok nepomohlo úvodné vyhlásenie Banky Bystrice za majstra. Výkonný výbor ho potom jednoznačne zamietol, čo oslabilo jeho predsedníctvo.

Ešte sa uvidí, kto bude novým riaditeľom hokeja Pro-hockey a či organizácia prežije. Ukázalo sa, že Extraliga potrebuje nezávislého šéfa, ktorý sa nebude riadiť záujmami určitých ľudí, ale výhodami celej konkurencie.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close