Zábava

Komisia začína právne kroky proti 23 krajinám EÚ v súvislosti s pravidlami autorského práva

Od Fu Yun Chee

Brusel – Reuters

Cieľom pravidiel autorských práv prijatých pred dvoma rokmi je zaistiť rovnováhu medzi biliónovými eurami kreatívnych spoločností EÚ a online stránkami, ako sú Alphabet a Google vo vlastníctve Facebooku.

Niektorí umelci a vysielatelia v Európe však zatiaľ nie sú spokojní, najmä preto, že popis dôležitého opatrenia, článok 17, má za cieľ prinútiť stránky na zdieľanie, ako sú YouTube a Instagram, k filtrovaniu obsahu chráneného autorskými právami.

Komisia uviedla, že skupine krajín, ktoré žiadajú objasnenie, poslala formálne informačné listy ako prvý krok k jej porušeniu. Termín pre pravidlá EÚ je 7. júna.

Ďalšími krajinami sú Rakúsko, Belgicko, Bulharsko, Chorvátsko, Cyprus, Česká republika, Dánsko, Estónsko, Grécko, Fínsko, Írsko, Litva, Luxembursko, Lotyšsko, Poľsko, Portugalsko, Rumunsko, Švédsko, Slovinsko a Slovensko.

Majú dva mesiace na to, aby reagovali na komisiu alebo dostali upozornenie nazývané rozumný názor. Ďalším krokom je odporúčanie Európskemu súdnemu dvoru v Luxemburgu.

Exekutíva EÚ taktiež požiadala Francúzsko, Španielsko a ďalších 19 krajín EÚ, aby vysvetlili, prečo zmeškali termín 7. júna na prijatie osobitných autorských pravidiel pre online prenos rozhlasových a televíznych programov.

Ďalšími krajinami sú Rakúsko, Belgicko, Bulharsko, Chorvátsko, Cyprus, Česká republika, Estónsko, Grécko, Fínsko, Írsko, Taliansko, Litva, Luxembursko, Lotyšsko, Poľsko, Portugalsko, Rumunsko, Slovinsko a Slovensko.

(Reporting Fu Yun Chee; Kevin Liffey Editing)

READ  Katka Knechtová uviedla duet s Adamom Ďuricom. Sexi klip natočila v zámku

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close