Tipy na predikcie a stávkovanie Island vs Slovensko

Island baví Slovensko v Lagardalsvollor v sobotňajšom (17. júna) kvalifikácii UEFA Euro 2024.

Domáci prehrali úvodnú časť kampane proti Bosne a Hercegovine 3:0, no v Lichtenštajnsku vyhrali 7:0, pričom Aaron Gunnarsson zaznamenal v druhom polčase hetrik.

Glowacia má medzitým zlý štart do svojej kvalifikačnej kampane. Proti Luxembursku viedli bezgólovú remízu, kým Robert Maack a Lukas Haraslin skórovali v prvom polčase a zdolali Bosnu a Hercegovinu 2:0.

Víťazi Euro 2016 Portugalsko sú v skupine J. Slovensko je druhé a Island štvrtý.

Island vs Slovensko Hlava na hlavu a kľúčové čísla

• Oba tímy sa doteraz stretli päťkrát a všetky stretnutia sa odohrali v priateľských zápasoch. Slovensko vedie 3:1, pričom vo všetkých piatich stretnutiach strelilo minimálne 2,5 gólu.
  • Island má na turnaji tretiu najlepšiu útočnú bilanciu, keď skóroval sedemkrát.
  • Slovensko je jedným zo šiestich tímov, ktoré prehrali v akejkoľvek súťaži po dvoch zápasoch.
  • Hostia neprehrali v piatich zápasoch na turnaji a vyhrali iba raz. V posledných troch zápasoch neprehrali.
  • Island nevyhral v piatich domácich zápasoch, až na jeden skóroval vo všetkých.
  • Slovensko si v posledných piatich zápasoch vonku udržalo tri čisté kontá.

Predpoveď Island vs Slovensko

Island vyhral jeden zo svojich štyroch zápasov vo všetkých súťažiach a predchádzajúci zápas vyhral 7:0. Doma majú slabú bilanciu s jediným víťazstvom v 12 zápasoch. So Slovenskom sa doma stretli už raz a skončilo sa to bezgólovou remízou.

Slovensko medzitým ťahá päťzápasovú šnúru bez prehry s tromi čistými kontami v rade. Majú navrch, čo sa týka formy a vzájomného súboja.

Keďže oba tímy odohrajú svoj prvý zápas po troch mesiacoch, budú trochu hrdzavé a vyrovnané.

Predpoveď: Island 1-1 Slovensko