Ekonomika

Koncern chce údajne predať niekoľko značiek

2.10. 14:43

Okrem nedávneho klesajúceho predaja Bugatti sa o zmene majiteľa v súčasnosti hovorí aj u talianskych výrobcov Lamborghini a Ducati.

Emisná kauza známa ako Dieselgate výrazne poškodila imidž koncernu Volkswagen, ktorý sa odvtedy snažia jeho predstavitelia rôznymi krokmi napraviť. Chcú zo spoločnosti urobiť lídra na digitálnom a elektrickom trhu. Čoskoro ho preto čakajú ďalšie veľké zmeny vrátane zúženia súčasného portfólia dcérskych spoločností.

Pred dvoma týždňami obleteli médiá správy, ktoré tvrdili, že Wolfsburg sa chce zbaviť svojej vitríny s názvom Bugatti. To však nemusí byť všetko. Ako informovala agentúra v týchto dňoch Reuters s odvolaním sa na dobre informované zdroje skupina údajne plánuje predať niekoľko známych značiek. Okrem spomínanej francúzskej spoločnosti sa to má týkať talianskej automobilky Lamborghini a výrobcu motocyklov Ducati z tej istej krajiny.

Hlavným kandidátom na zmenu majiteľa má byť Lamborghini.

Hlavným kandidátom na zmenu majiteľa má byť Lamborghini.

Zdroj: Lamborghini

Zatiaľ čo v prípade Bugatti sa hovorilo o predaji výmenou za podiel v chorvátskej spoločnosti Rimac, v prípade výrobcu superšportov z Apeninského polostrova sa povráva o kótovaní na burze. VW si v ňom môže ponechať kontrolný podiel. Zatiaľ je to však iba v miere špekulácií, predstavitelia koncernu zverejnené informácie nekomentovali.

READ  Je potrebné urýchliť nabíjaciu infraštruktúru pre elektronické vozidlá

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close