Zábava

Konflikt a dôvera odrážajú medzigeneračné spolužitie vo Waltzing Matilde

– Degeneratívne ochorenie spája rodinu v tomto fiktívnom celovečernom debute českého dokumentaristu Petra Slavíka s Karlom Rodenom a Reginou Rázlovou v hlavných úlohách.

Herečka Regina Raslová na nakrúcaní Valčíková Matilda

Pripravovaná česká tragikomédia Valčíková Matilda Pomenovaný po slávnych ľuďoch Tom Waits Pieseň o tanci tvárou v tvár životným prekážkam. Skúsený český dokumentarista Peter Slávik V súčasnosti nakrúca svoj prvý hraný projekt, ktorý napísal spolu so svojou manželkou Nataša Sláviková, ktorý film aj produkoval. Scenár filmu, ktorý tím manželov a manželiek predtým pretavil do úspešného televízneho dokumentu, predchádzal dôsledný výskum reality života s Alzheimerom, Život s Alzheimerovou chorobouPre Českú televíziu.

(Článok pokračuje nižšie – Obchodné informácie)

Napriek svojmu spoločenskému významu nehrá Alzheimerova choroba v tejto rodinnej dráme hlavnú rolu, no podľa producentov je to len jeden z jej aspektov. Film inšpirovaný skutočnými udalosťami sleduje osemdesiatročnú Matildu, bývalú opernú speváčku. Na rozdiel od svojej extrovertnej matky je Karel citovo chladný, no matku pravidelne navštevuje z pocitu povinnosti. Karel má však nefunkčný vzťah s vlastným synom Pavlom, ktorý mu nevie odpustiť, že v mladosti opustil rodinu. Keď Matilda pre Alzheimerovu chorobu príde o byt, Karel sa o ňu pre náročnú prácu súdneho exekútora nedokáže riadne postarať. Pavlova bezstarostná povaha sa ukazuje ako jediné riešenie situácie. a spôsob, ako napraviť narušené rodinné vzťahy.

„Náš príbeh obsahuje témy choroby, smrti a rozpadu tradičných rodinných väzieb, a preto nemôže ísť o ľahkú komédiu. V žiadnom prípade však neopúšťame naše publikum. Namiesto toho hľadáme momenty viery a nádeje.“ , príležitosti na osobný rast a na osobnú skúsenosť. Ďakujeme, vieme, že život s chorým členom rodiny vedie k mnohým vtipným či smutným situáciám,“ vysvetľujú Petr a Nataša Slávikovi.

Natáčanie filmu sa začalo v júli v Prahe a následne sa presunie do Plzne a Bratislavy. Štáb má za sebou tretinu plánovaného 28-dňového natáčania. Hlavný part – bohémsku opernú speváčku a neskôr aj barovú speváčku – stvárnila česká herečka. Regina Rašlová (Nedávny herec Mira FournaProvokatívna, absurdná dráma Varenie F**k Kill [+see also:
trailer
interview: Mira Fornay
film profile
]
) hrá český herec, ktorého Hollywood nepozná ako svojho syna. Karel Roden (Hral vo filmoch ako napr Dominancia stodoly A Rockin‘ Rolla [+see also:
film review
trailer
film profile
]
a nedávno v českých témach ako napr Sklenená miestnosť [+see also:
film review
trailer
film profile
]
) vrátane zvyšku obsadenia Antonio Shobosky (Pochybnosť [+see also:
trailer
interview: Štěpán Hulík
series profile
]
), Simona Postlerová (Ako letný sneh) a Zuzana Kanócz (S pozdravom zo Subway) Fotografovanie je zverené slovenskému DoP Martin Štrba (šarlatán [+see also:
film review
trailer
interview: Agnieszka Holland
film profile
]
, Muž so zajačími ušami [+see also:
trailer
interview: Martin Šulík
film profile
]
), návrh kostýmu pre oceneného Katarína strbová BielikováNastavte formát Ján Vlasák A až mejkap Andrea McDonaldová.

Valčíková Matilda Produkovaný Nataša Sláviková Na české oblečenie Produkt Phoenix A Wit Janek A Zuzana Piussi Na slovenské oblečenie Vírusový filmV koprodukcii s Česká televízia (Helena Uldrichová) film získal podporu Český filmový fondThe Slovenský audiovizuálny fondPlzeňský kraj, Radim Pasar a Nadačné mesto Bratislava. Film Bonton Tá bude dohliadať na uvedenie filmu na českom a slovenskom území v roku 2023.

(Článok pokračuje nižšie – Obchodné informácie)

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close