Ekonomika

Koniec Mitsubishi v Európe: Bude to iné? Mitsu môže svoj plán čiastočne zmeniť

Mitsubishi oznámilo, že zmrazuje svoje aktivity v EÚ a neprinesie nové modely. Dnes to vyzerá inak.

Mitsubishi v lete oznámilo, že nebude aktualizovať svoje súčasné modely na nové emisné normy, ktoré v Európe vstúpia do platnosti v januári 2021, a zároveň do Európy neprinesie nové modely. Automobilka mala podľa Automobilové novinky teraz na jeseň prestať s dodávkami SUV do Európy úplne kvôli spomínanej legislatíve a hroziacim vysokým pokutám zo strany EÚ, ktoré by mohli výrobcovi spôsobiť ďalšiu ťažkú ​​ranu. Podľa Automotive News však jeden nový model môže do Európy prísť ešte budúci rok.

V budúcnosti sa chce značka zamerať na regióny, ktoré sú úspešné (ASEAN) a Európa medzi ne nepatrí. Mitsubishi potvrdilo, že nebude upgradovať súčasné modely SUV na nový, prísnejší emisný štandard. Konkrétne modely Outlander, ASX a Eclipse Cross. A práve tento druhý model by mohol byť nositeľom čiastočnej zmeny plánu.

V priebehu týždňa značka ukázala zahalenú fotografiu faceliftu modelu Eclipse Cross. Model, ktorý kombinuje vlastnosti SUV Coupe s schopnosťami SUV, je na trhu tri roky. Od modelového roku 2021 by mal byť k dispozícii faceliftovaný model. Okrem zmien v dizajne prednej a zadnej časti má priniesť verziu plug-in hybridu. A pripravovaný model Mitsubishi Eclipse Cross PHEV by sa mohol dostať na európsky trh.

V oficiálnej tlačovej správe Mitsubishi píše o „určitých trhoch“, na ktoré by faceliftovaný model mal prísť. Na určitých trhoch podľa zdrojov Automobilové novinky Nemecko a Francúzsko by tiež mali byť. Dôvodom zmeny názoru by mal byť silný lobing nemeckých a francúzskych dílerských sietí.

Mitsubishi Outlander PHEV zostáva najpredávanejším plug-in hybridným modelom v Európe a Eclipse Cross by sa mohol vydať po jeho stopách. Dôvodom silného predaja a nádejí sú nové dotačné schémy, ktoré boli zavedené na západných trhoch a ktoré výrazne zvýšili predaj elektrifikovaných automobilov vrátane Mitsu Outlander PHEV.

READ  TEST: Toyota Corolla GR Sport - športový štýl, nízka spotreba, solídna jazda

Záujem dealerskej siete a intenzívne rokovania potvrdil aj zástupca dealerskej siete Emil Frey, ktorý má pod palcom francúzsky predaj značky Mitsubishi. Hovorca MMC Europe nepotvrdil Eclipse Cross PHEV pre Európu a označil to za obyčajné špekulácie.

Pandémia COVID19 len ťažko dobehla Mitsubishi a pokles predaja, ktorý spôsobil, spôsobil pozastavenie výroby nových modelov v Európe. Po tomto kroku nám mal ostať k dispozícii iba nový SpaceStar a pikap L200. Značka by tiež mohla ponúknuť modely Outlander PHEV (súčasné) a Eclipse Cross PHEV na západných trhoch a prípadne všade tam, kde to dotácie umožňujú, čo by kvôli nízkym emisiám nehrozilo pokuty a pomohlo by značke prekonať ťažké časy. Už dnes je zrejmé, že neočakávané a veľmi tvrdé vyhlásenie materskej spoločnosti MMC počas leta sa napraví vďaka lobingu v Európskej sieti dílerov (najmä z Nemecka). Do akej miery bude platiť letné vyhlásenie, či si okrem SpaceStar a L200 bude možné v budúcom roku objednať a nakonfigurovať aj ďalšie SUV a či budú okrem hybridných verzií plug-in k dispozícii aj neelektrifikované verzie. Autá tejto značky si zatiaľ môžete kúpiť a nič to nemení na skutočnosti, že automobilka bude naďalej poskytovať služby a ďalšiu starostlivosť.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close