Konju vyhral posledný deň kvalifikácie Roland Corros

V piatok bola dokončená celá sada kvalifikácií Roland Kross a osem žien vyrazilo lístky do hlavného žrebu druhého tohtoročného grandslamového turnaja a vo štvrtok sa pripojilo k úspešnej ôsmej kvalifikácii.

V čele balíka v posledný deň kvalifikačného turnaja je bývalá najlepšia hráčka z 20 najlepších Ana Konju, ktorá sa naďalej nerušene vracia zo zranení lakťov a niekoľkých operácií. Chorvátsko zvíťazilo nad Slovenkou Rebeccou Šramkovou 7: 6 (1), 6: 4 a stalo sa tak prvýkrát v grandslamovej remíze od Wimbledonu 2018.

Čítať ďalej: Roland Crosby predstavuje 2021 grandslamových debutujúcich hráčov

Konju tento cieľ dosiahla začiatkom tohto roka: kvalifikácia do finále Australian Open 2021 pred pádom do Sarah Errani.

Po tejto tesnej výhre sa Konjuova sezóna iba zlepšila, keď sa dostala do štvrtého kola v istanbulskom štvrťfinále v Miami a nakoniec do svojho prvého finále dvojhry WTA od roku 2017 v Belehrade. Túra pokračovala tento týždeň v Paríži tromi priamymi výhrami.

Proti Šramkovej, ktorá hľadala svoje prvé grandslamové remízové ​​vystúpenie po Australian Open 2017, Konju nezvládol dokončenie zápasu 5: 2, ale vo finále chytil nervy a ťahal chyby za postup. Konjuová ukončila súboj s 14 až 24 víťazmi Šramkovej.

Ďalším hráčom, ktorý sa v tejto sezóne zvýši v rebríčku, je Storm Sanders, ktorý odohrá svoj prvý grandslamový main draw mimo domácu Austráliu 7: 5, 7: 5 proti Švajčiarke Susan Bandageovej.

Dvadsaťšesťročný Sanders je momentálne na 161. mieste na svete a začiatkom tohto roku sa v Adelaide predstavil ako prvý štvrťfinále dvojhry WTA v Adelaide.

Po troch výhrach za sebou bol Sanders odmenený svojim prvým grandslamovým main draw zo štyroch po sebe idúcich prehier v prvom kole na Australian Open v rokoch 2014 až 2017.

READ  Tínedžerský sen: Brazílčan Endric, 16, podpísal zmluvu s Realom Madrid

Bol to tuhý boj o Sandersa proti Pondicherrymu, ktorý v predchádzajúcom kole zvíťazil nad Svetlanou Francovou. Pontici porazil Sandersa v prvej hre každého setu, pričom Austrálčania vyhrávali každú hodinu a 48 minút.

Z ďalších ocenených poslala Ukrajinka Katarina Javatska ruskú Anastasiu Kasanovú 6: 2, 6: 1, aby zabránila Kasanovej v hlavnom ťahu Grand Slamu.

Semifinále č. 21 Javatska, ktorá slúžila na prvý set 5: 2, zaznamenala vzácny neúspech, keď videl zmiznúť tri súbory bodov a musel sa prizerať na bod zlomu. Javatská bola ale odhodlaná dosiahnuť ďalší stanovený bod, kde sa Casanova vrátila do široka a Ukrajinka odtiaľ odcestovala domov za hodinu a deväť minút.

Napínavé víťazstvo mala aj Laura Aruvaparena, ktorá za jednu hodinu a 25 minút zdolala Kanadu Carol Zhaoovú 6: 4, 6: 2. Aruvaparena, ktorá vyhrala dva tituly dvojhry WTA, bude šiestykrát súťažiť v hlavnej remíze Roland Cros.

Ďalšia hráčka s hlavným ťahom Roland Cross, nasadená ako nasadená dvojka, Stephanie Vogel, porazila Kurumi Nara 6: 3, 3: 6, 6: 2 v sete. Vocal je po siedmykrát v hlavnej remíze v Paríži.

Americká mladica Hailey Baptisteová bude vo svojej prvej grandslamovej hlavnej remíze súťažiť mimo svojej domovskej krajiny, keď ustúpila z ťažkého manka a porazila Rakúšanku Juliu Grabberovú 3: 6, 7: 5, 6: 3 v sete.

Po minuloročnom debute na US Open Baptiste pridal do hlavnej remízy svoj druhý grandslamový turnaj, v druhom sete viedol 19-ročný Grober z Washingtonu, D.C., 4: 1.

READ  Predpoveď, tipy na stávkovanie a kurzy Slovensko U20 vs Kanada U20 │12. augusta 2022

Dvadsaťročná Číňanka Wang Xiu zvíťazí v druhom grandslamovom ťahu svojej kariéry v semifinále Talianky Elizabeth Kokkiertoovej z Talianska 6: 3, 6: 7 (8) a 6: 3.

Agresorom v ten deň bol 32. hráč Wang, ktorý ľavými strelami zrazil 49 víťazov a 53 vynútených chýb. Wang druhýkrát pracoval 5: 3 a Cochrane sa snažil požadovať tvrdý tajbrejk, ale Wang svoju hru stiahol pod kontrolu.

V hlavnej remíze je aj Rumunka č. 14 Irina Baraová, ktorá zvíťazila nad Poľkou Magdalénou Freichovou 7: 5, 6: 2. Para minulý rok absolvovala grandslamový debut v main draw na Roland Crosse, kde na ceste za ohromujúcou prehliadkou tretieho kola rozrušila Donnu Weckick a Alison van Yutwang.

Bar பாரா a má teraz na konte dva výjazdy do hlavného žrebu Paríža za sebou, na prechod poľského hráča potreboval viac ako dve hodiny a na Roland Garros si strelil gólové zápasy.

Jeden s Chrisom Evertom, kapitola 8: Martina Hingis