Technológie

Kontroverzný telefón sa učí žiť bez Googlu. Vyskúšali sme najnovší Huawei

Dnes by mohol byť Huawei Mate 40 Pro jednou z najväčších senzácií vo svete smartfónov. Má na to všetky predpoklady. Špičková žehlička dopĺňa najlepší mobilný fotoaparát na svete v súčasnosti, výkon tu nemá obdoby a batéria má neuveriteľne dobrú výdrž. Napriek tomu má obavy.

Aj keď má mimoriadne dobrý softvér, chýba mu podpora služieb Google. Od nášho posledného testu telefónov Huawei však došlo k zmenám. Na jar tohto roku sme asi Huawei P40 Pro v recenzii povedali, že to nemôžeme všeobecne odporučiť.

Ale dnes by sme boli s takýmto vyhlásením opatrnejší. Čo sa zmenilo? Prečítajte si naše postrehy z dvojtýždňového testovania nového Huawei Mate 40 Pro.

Veľkorysá krabica

V súťažných balíkoch je čoraz menej vecí. Priekopníkom je Apple, ktorý do tohtoročných vlajkových lodí nevložil slúchadlá ani nabíjací adaptér. Ak chcete výkonnejšiu nabíjačku, musíte si ju kúpiť za viac ako 20 eur.

Zdroj: Elizabeth Harry Gavend / HN

Huawei bol však mimoriadne veľkorysý a do balenia dal rovno 66 W adaptér. Použite ho na nabitie tohto smartfónu za 50 minút. Je to kvalita, ktorú v živote často oceníte, keď sa ponáhľate.

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Odišli ste 82% čítať.

Nezistili ste všetko?

Vyskúšajte digitálne predplatné a prečítajte si článok až do konca.


-37%

MIMORIADNA ČINNOSŤ

31 rokov od Nežnej revolúcie
prístup k úplnému obsahu
za 31 €

VYSKÚŠAŤ SI

Máte už predplatné?
Prihlásiť sa

READ  Slovensko si vyžaduje izoláciu návštevníkov

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close