Svet

Koronavírus: Johnson neplánuje všeobecnú blokádu v Británii, zaviedol tieto opatrenia

Britský premiér Boris Johnson v pondelok predstavil nové cielené opatrenia v boji proti koronavírusu SARS-CoV-2, ktoré v Anglicku začnú platiť od stredy.

Podľa Sky News je týmto krokom zjednotenie širokej škály pandemických opatrení, ktoré v súčasnosti platia v rôznych častiach Anglicka. Johnson vo svojom prejave v Dolnej snemovni britského parlamentu upozornil na rastúci počet prípadov choroby v krajine.

„V nemocniciach s COVID-19 je viac ľudí ako k výlukám 23. marca,“ uviedol Johnson v prejave zverejnenom na oficiálnej webovej stránke britskej vlády.

Opätovné zavedenie celoplošného uzamknutia však nie je správnym riešením. Podľa premiéra by takýto krok „pripravil deti o vzdelanie a poškodil ekonomiku“.

Nové opatrenia zahŕňajú trojstupňový systém blokovania: stredný, vysoký a veľmi vysoký. Podľa Johnsona bude stredná úroveň platiť vo veľkej časti Anglicka. Obmedzuje zhromaždenie na maximálne šesť ľudí a zariadenia verejného stravovania musia byť zatvorené o 22.00 hod.

Zákazy stretnutí

Vysoký stupeň zakazuje ľuďom stretávať sa s členmi inej domácnosti v interiéroch. Tento titul bude platiť pre metropolitnú oblasť Veľký Manchester a Birmingham, kde v súčasnosti platia miestne obmedzenia.

Veľmi vysoký stupeň zakazuje takéto stretnutia aj vonku. Bary a krčmy musia byť zatvorené – pokiaľ nemôžu fungovať ako reštaurácie. Podľa Johnsona vláda poskytne finančnú pomoc ľuďom, ktorých sa opatrenia týkajú.

Tento najvyšší stupeň platí pre mesto Liverpool a jeho okolie v stredu.

Vláda odporúča obyvateľom krajiny obmedziť cestovanie. Miestne orgány rozhodnú o usporiadaní zariadení, ako sú telocvične a kasína. V krajine budú naďalej otvorené obchody, školy a nemocnice.

O nových opatreniach navrhnutých Johnsonovým kabinetom majú v utorok rokovať a hlasovať členovia britského parlamentu. Spojené kráľovstvo v pondelok informovalo o 13 972 nových prípadoch choroby a ďalších 50 úmrtiach ľudí, ktorí mali za posledných 28 dní pozitívny test na COVID-19.

READ  Ita sa pokúša ubezpečiť milionárov o Pandora Papers: Kajman a Bahamy sa nedostanú do daňových rajov

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close