športové

Koronavírus komplikuje proces korupcie pri výbere lokality WFC 2006

dnes 18:40
|

Po viac ako piatich rokoch vyšetrovania korupcie v súvislosti so svetovým pohárom FIFA 2006 v Nemecku sa v utorok začalo prvé súdne konanie.

Pandémia koronavírusov však zasiahla do kontinuity procesu v Bellinzone vo Švajčiarsku, ktoré museli v pondelok pozastaviť. V ten istý deň uplynie premlčacia lehota pre poplatky za podvod súvisiaca s podvodnými platbami vo výške 6,7 milióna EUR pred šiestimi rokmi, ktorá sa týka aj nemeckej futbalovej legendy Franz Beckenbauer.

Súd sa začal krátko pred 9. marcom, ale obvinení ani sedemdesiatroční svedkovia neboli ochotní cestovať do blízkosti epicentra koronavírusu na „starom kontinente“ v pohraničných oblastiach Nemecka. Švajčiarsko a severné Taliansko.

Poplatky sa uložili trom členom organizačného výboru WCC 2006 – Le Zwanziger, Horst Schmidt a Wolfgang Niersbach, ako aj bývalému generálnemu tajomníkovi Medzinárodnej futbalovej federácie (FIFA) Ursa Linsi. Spomenutý Beckenbauer, ktorý stál v čele organizačného výboru turnaja, nebol obviňovaný zo svojich zdravotných problémov.

Podľa záverov švajčiarskych prokurátorov minulý rok existoval fond v hodnote 6,7 milióna eur, ktorý mal pomôcť nemeckej kandidatúre získať viac hlasov pri voľbe juhoafrických konkurentov. na výber miesta.

Podozrenia z korupcie sa objavili pred piatimi rokmi, ale bývalý šéf Nemeckej futbalovej federácie (DFB) Wolfgang Niersbach vehementne odmietol všetky obvinenia. „Neexistovali žiadne tajné fondy. Neexistoval žiadny nákup hlasov. Blížili sme sa kandidatúre s nemeckou poctivosťou a o našom víťazstve bolo jasne rozhodnuté 6. júla 2000 počas hlasovania v Zürichu. “ oznámila spoločnosť Niersbach v októbri 2015.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close