najnovšie správy

Koronavírus: KTO: Aj keď sa situácia v Európe zlepšuje, globálne sa zhoršuje

Brazília je jednou z najviac postihnutých krajín na svete.

Vedúci Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO) Tedros Adhan Ghebreyesus v pondelok varoval, že hoci sa situácia v súvislosti s pandémiou koronavírusov v Európe zlepšuje, na celom svete sa zhoršuje. Vyzval tiež krajiny, aby pokračovali vo svojom úsilí predchádzať šíreniu choroby. Informovali o tom AFP a Reuters.

Viac ako 136 000 prípadov bolo v nedeľu na celom svete hlásených, „najviac (nových prípadov) za deň“, povedal Tedros počas zjednodušeného briefingu pre novinárov.

„Po viac ako šiestich mesiacoch pandémie nemá žiadna krajina čas odstúpiť od plynu,“ dodal.

SZO varovala, že Stredná Amerika ešte nedosiahla vrchol pandémie. Havarijný riaditeľ WHO Michael Ryan v tejto súvislosti vyzval na medzinárodnú podporu regiónu.

Brazília je jednou z najviac postihnutých krajín na svete. Juhoamerická krajina má druhý najvyšší počet infekcií na svete po tom, čo USA prekonali minulý týždeň, čo sa týka počtu obetí.

Maria Van Kerkhove, vedúca expertka WHO na koronavírusy, uviedla, že v Latinskej Amerike je potrebný „komplexný prístup“.

Počet ľudí infikovaných novým koronavírusom na celom svete presiahol sedem miliónov a COVID-19 bol doteraz postihnutých viac ako 402 000 ľudí.

Podľa Van Kerkhove je to „ďaleko od konca“.

Mnoho odborníkov na celom svete varuje, že koronavírus sa šíri častejšie u ľudí, ktorí nemajú príznaky COVID-19, čo je pravdepodobne dôvod, prečo je také ťažké zastaviť šírenie pandémie.

Van Kerkhove sa však domnieva, že takýto prenos je iba „veľmi zriedkavý“.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close