Svet

Koronavírus na Slovensku dnes (novinky a vývoj Covid-19)

Pandémia Covid-19 si vyžiadala 184 obetí.


Aktualizujte článok
Posledná aktualizácia predtým

Ak sa vám graf nezobrazuje, kliknite sem

Aktuálna mapa šírenia koronavírusov na Slovensku >>>


Koronavírus na Slovensku: Sledujeme priebeh pandémie naživo (minútu po minúte)

12:42 SLOVENSKO – Univerzita Konštantína Filozofa v Nitre rozširuje dištančnú formu vzdelávania. Na základe príkazu rektora by mala platiť do konca vyučovacej časti zimného semestra, teda do konca kalendárneho roka 2020.

Aktivity, ktoré si vyžadujú fyzickú prítomnosť, ako sú napríklad praktické školenia, laboratórne práce atď., Musia byť zrušené a odložené na obdobie po zlepšení epidemiologickej situácie, uviedla univerzita.

12:19 SLOVENSKO – V Prievidzi sa uskutoční testovanie oblasti na 35 miestach, z ktorých dva budú jazdiť. Väčšina zberných miest bude umiestnená v miestnostiach s väčšou kapacitou, ako sú telocvične alebo športová hala. V niekoľkých z nich bude k dispozícii viac zberných tímov.

12:08 SLOVENSKO – Mesto Prešov odpustí poplatky za letné terasy a sedenie od 1. novembra. Mesto k tomuto kroku pristúpilo z dôvodu trvania mimoriadnej udalosti v súvislosti s pandémiou a s tým súvisiacou ekonomickou situáciou. Zároveň už radnica informovala, že majitelia kaviarní a gastro prevádzok budú môcť svoje letné terasy alebo sedenie prevádzkovať aj po 31. októbri.

11:56 SLOVENSKO – Do bratislavskej Petržalky sa zatiaľ prihlásili stovky dobrovoľníkov ako administratívni pracovníci na pomoc pri celoplošnom testovaní. Polovica zberných miest by mala byť vonku. „Interiér bude iba samotným zberom,“ napísali z mestskej časti na Facebooku. Pripravujú tiež miesta, kde bude možné testovať z automobilu, “

Súvisiaci článok Česko sa uťahuje často a po kúskoch. Nepríjemná pravda nebola vypočutá, sme na hrane, hovorí Hamáček Čítať

11:40 SVET – Počet najviac infikovaných v Poľsku za jeden deň od začiatku pandémie, laboratóriá zistili 18 820 nových prípadov choroby môj koronavírus.

Počet obetí sa za posledný deň zvýšil o 236. Od vypuknutia pandémie sa v Poľsku vyskytlo celkovo 299 049 prípadov a 4849 si doteraz vyžiadalo 4849 prípadov.

11:20 SLOVENSKO – Trenčín bude mať počas víkendu k dispozícii na testovanie 50 zberných miest. Vjazdu sú štyri miesta a sú určené pre obyvateľov, ktorí sa nemôžu zúčastniť testu na zdravotné postihnutie inak ako autom. „Prednosť v zberných miestach dostanú ženy s tehotenským preukazom, rodičia s deťmi v kočíkoch, ľudia v seniorskom veku alebo ľudia so zdravotným postihnutím,“ informuje mesto.

READ  Cirkev požehná „božského influencera“: Jeho telo sa nerozloží ani po niekoľkých rokoch

11:13 SLOVENSKO – Od 9. novembra začnú úrady práce dostávať správy od spoločností, aby mohli požiadať o kompenzáciu z projektu Prvá pomoc Plus , informoval o tom minister práce Milan Krajniak (Sme rodina) s tým, že spoločnosti majú nárok na zvýšenú pomoc za celý mesiac október.

11:09 SLOVENSKO – Zasadnutie Rady RTVS naplánované na stredu sa posunulo o týždeň. Generálny riaditeľ RTVS Jaroslav Rezník je v karanténe, po stretnutí s pozitívnym človekom.

11:06 SLOVENSKO – Ministerstvo zdravotníctva žiada zdravotníckych pracovníkov o účasť na komplexnom testovaní. Prihlásiť sa môžu lekári, zdravotné sestry, pôrodné asistentky, záchranári, študenti medicíny od 5. ročníka, študenti ošetrovateľstva od 2. ročníka a študenti urgentnej zdravotnej starostlivosti od 2. ročníka.

Po vyplnení formulára na webových stránkach korona.gov.sk alebo somzodpovedny.sk kontaktujú zdravotníkov z ministerstva obrany.

11:01 SLOVENSKO – Informačný letákktoré by dnes mala dostať každá domácnosť do svojej poštovej schránky, obsahuje starý výraz povrchové testovanie , teda od piatku do nedele. „Je však povinné, aby sa testovanie uskutočnilo iba v sobotu a nedeľu,“ upozornil minister obrany Jaroslav Naď (OĽANO).

Uskutoční sa prvé kolo premietania počas nadchádzajúceho víkendu (31. októbra a 1. novembra). Miesta odberu vzoriek budú otvorené od 7.00 h do 22.00 h, posledné nátery sa vykonajú do 21.30 h.

10:31 SVET – Nemecko vytvorilo rekord, bolo v krajine 14 964 nových prípadov. Od začiatku pandémie bolo v krajine potvrdených 449 275 infikovaných ľudí, z ktorých 10 098 podľahlo COVID-19. Z infekcie sa uzdravilo viac ako 326 000 ľudí.

Ak nevidíte mapu, kliknite sem.

10:00 SLOVENSKO – Na Slovensku sa vyskytlo 2 887 nových prípadov ochorenia. Celkovo bolo doteraz infikovaných 48 943 ľudí. Laboratóriá testovali 14 642 vzoriek, celkovo bolo doteraz vykonaných 720 833 testov.

Najpozitívnejšie prípady sa vyskytli v Prešovskom kraji (656), nasledovali Trenčiansky kraj (473), Košický (386), Žilinský (355), Nitriansky (296), Banskobystrický (266), Bratislavský (256) a Trnavský (199 ). Medzi nimi je 1 571 žien a 1 316 mužov vo veku od niekoľkých mesiacov do 95 rokov.

V nemocniciach je 1 231 pacientov, z ktorých 1 087 potvrdilo ochorenie COVID-19. Na JIS je 82 ľudí, 113 pacientov potrebuje podporu pre umelú pľúcnu ventiláciu. Vyliečených bolo ďalších 791 ľudí, celkovo sa už uzdravilo 11 799 pacientov.

READ  Príbuzná mala temné podozrenie: To, čo nakoniec v byte našla, sa považovalo za hrôzu

Počet úmrtí na COVID-19 sa opäť zvýšil, zomrelo ďalších 8 pacientov, počet obetí je už 184.

09:51 SLOVENSKO – V trnavskej automobilke Groupe PSA Slovensko ešte neurobilo konečné rozhodnutie o tom, či bude zamestnancov testovať na COVID-19 interne. Štát dal takúto príležitosť spoločnostiam s viac ako 4 000 zamestnancami, ktoré im poskytli registračné formuláre a samotné testy na antigén. Spoločnosti Kia Motors Slovakia a Jaguar Land Rover Slovakia nebudú zamestnancov samostatne testovať.

09:20 SLOVENSKO – Prípravy na testovanie v Banskej Štiavnici sú už takmer hotové, mesto začalo upravovať zberné miesta. Mesto má tiež rezervné tímy dobrovoľníkov.

“Prihlásilo sa viac ľudí, ako potrebujeme. Vybavili sme všetky zberné miesta, aj s rezerváciou, a nemuseli sme kontaktovať ani všetkých, ktorí chceli pomôcť,” potvrdila starostka Nadežda Babiaková. Podľa jej slov boli zatiaľ magistrátu ponúknutí dvaja lekári, ktorí môžu odobrať vzorky. Testovať budú na desiatich miestach.

09:12 SLOVENSKO – Primátor mesta Košice Jaroslav Polaček a starostovia mestských častí odmietnuť presunúť ďalšie úlohy týkajúce sa testovania oblastí od štátu po miestne samosprávy. Poláček sa sťažuje, že mesto má najnovšie zabezpečené testovanie ľudí bez domova, ochranné prostriedky, dezinfekciu po vykonaní testu a vyplatenie zvýšenej odmeny vo výške sto eur na administratívny sily za deň testovania oproti pôvodnému plánu.

09:05 SLOVENSKO – Biskupi sa opäť rozhodli vyhlásiť silný piatkový pôst na odvrátenie pandémie. Veriaci boli vyzvaní k pravidelnej modlitbe za Slovensko.

8:30 SVET – Ukrajina zaznamenala za posledných 24 hodín ďalších 7474 prípadov infekcie koronavírusom SARS-CoV-2. Taktiež došlo k rekordným 165 úmrtiam infikovaných ľudí.

Doteraz najvyšší počet úmrtí za deň (141) zaznamenali úrady 21. októbra. Existuje 207 678 aktívnych prípadov ochorenia. Z choroby sa vyliečilo už 148 642 ľudí.

7:50 SLOVENSKO – Vláda schválila návrh na uzavretie dohody s EÚ, na prekonanie koronovej krízy sa má použiť úver vo výške 630,8 milióna eur.

7:17 SLOVENSKO Vláda schválila opätovné zavedenie pandemických výhod, ako aj zmeny v projekte prvej pomoci. Reaguje tak na zhoršujúcu sa epidemiologickú situáciu.

Súvisiaci článok Na Slovensku sa znovu zavedie pandemický rodičovský príspevok Čítať

Tí rodičia, ktorí majú v čase krízy nárok na rodičovský príspevok z dôvodu, že ich dieťa dosiahlo vek troch alebo šiestich rokov v prípade dieťaťa s dlhodobo nepriaznivým zdravotným stavom, by mali mať nárok na pandemický rodičovský príspevok.

READ  Po krátkom príhovore na samite G20 si Trump šiel zahrať golf

Vláda schválila aj ďalší návrh z dielne ministerstva práce, ľudia postihnutí koronárnou krízou by mali mať opäť nárok na dotáciu SOS. Jej výška má byť 300 eur a ministerstvo odhaduje, že bude schopná poskytnúť v priemere 10 000 žiadateľov mesačne.

Zamestnávatelia a živnostníci budú môcť požiadať o finančné kompenzácie v rámci projektu Prvá pomoc do marca budúceho roka.

7:00 SLOVENSKO Mesto Levoča v V súvislosti s plošným testovaním zriadi na svojom území desať odberných miest. Primátor Miroslav Vilkovský vidí najväčší problém u zdravotníckych pracovníkov, ktorí majú vykonávať testovanie.

6:44 SLOVENSKO Mesto Hnúšťa je dobre pripravený na celoštátne testovanie na chorobu COVID-19. Informoval o tom primátor Roman Lebeda po stretnutí krízového štábu mesta.

“Máme dostatok administratívnych pracovníkov a náhradníkov a dostatok ochranných materiálov, montérok, zábran z plexiskla a dezinfekčných prostriedkov. Komunikovali sme zberné miesta s armádou,” spresnil starosta.

6:39 SLOVENSKO Minister práce Milan Krajniak (Sme rodina) je presvedčený, že dve vlny celonárodného testovania pomôžu znížiť infikovanú krivku, takže 15. novembra bude môcť vláda pristúpiť k zmierneniu opatrení. Uviedol to dnes pred rokovaním vlády.

6:10 SLOVENSKO Opakovaný test na prítomnosť nového koronavírusu bol pozitívny u banskobystrického primátora Jána Noska.

“Som vďačný aj za ľudí, ktorých mám okolo seba. Aj keď som v dennom kontakte iba s nimi online, je dobré vedieť, že všetci držia spolu a tvrdo pracujú na tom, aby víkendové testovanie v Banskej Bystrici prebehlo bez problémov,” povedal napísal na Facebooku na adresu svojich kolegov z magistrátu.

Nosko je v karanténe od 17. októbra a je vo funkcii na diaľku. Na začiatku karantény oznámil, že jeho matka bola pozitívna na COVID-19, a po testovaní 21. októbra oznámil, že sú aj jeho dcéra a manželka. Jeho test bol vtedy negatívny.

6:00 SVET Počet nových prípadov koronavírusu v Českej republike sa po štyroch dňoch vrátil na viac ako 15 000.

V utorok potvrdený počet 15 663 infikovaných asi 400 prekonal rekord z minulého piatka.

Rýchlo rastie aj počet hospitalizovaných. Podľa posledných známych čísel dorazilo v pondelok do nemocníc 578 pacientov s infekciou a je ich celkovo 6191. 893 z nich je v zložitom stave.

Ak sa vám graf nezobrazuje, kliknite sem

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close