Svet

Koronavírus: Odborníci v Českej republike odporúčajú, aby boli opatrenia platné ďalšie 2 – 3 týždne

Výnimočný stav v Českej republike platí do 20. novembra, predĺženie ktorého v piatok schválila Poslanecká snemovňa českého parlamentu.

Do Českej republiky dorazilo vo štvrtok do 18:00 SEČ 6588 laboratórne potvrdených prípadov koronavírusovej infekcie SARS-CoV-2. Podľa spravodajského portálu Novinky.cz je to o 700 prípadov menej ako v rovnakom čase v stredu, keď bol následne zaznamenaný rekordný nárast počtu infikovaných ľudí za celý deň.

Portál Novinky.cz dodal, že v Českej republike je v súčasnosti 181 406 infikovaných ľudí, pričom 8278 z nich je hospitalizovaných. Počas dňa zomrelo aj ďalších 77 infikovaných ľudí.

Výnimočný stav v Českej republike platí do 20. novembra, predĺženie ktorého v piatok schválila Poslanecká snemovňa českého parlamentu.

Vzhľadom na vývoj epidemiologickej situácie v Českej republike chcú štatistici odporúčať ministrovi zdravotníctva Janovi Blatnému na základe získaných údajov, aby existujúce opatrenia v Českej republike platili ďalšie dva až tri týždne. Vo štvrtok to v Poslaneckej snemovni parlamentu ČR uviedol riaditeľ Ústavu zdravotných informácií a štatistiky Českej republiky (IHIS) Ladislav Dušek.

Nemocnice v Zlínskom kraji, ktorý je jednou z najviac postihnutých epidémiou, sa v piatok pripravujú na presun piatich pacientov s koronavírusmi napojených na umelú pľúcnu ventiláciu do pražskej fakultnej nemocnice v Motole, uviedol hovorca miestnych regionálnych nemocníc Ego Havrlant.

Od vypuknutia epidémie bolo v Českej republike infikovaných novým typom koronavírusu celkovo 385 302 ľudí. 4301 infikovaných zomrelo.

READ  Ako členské štáty a spojenci bránia v hľadaní finančnej autonómie AÚ - Newsday Zimbabwe

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close