Svet

Koronavírus ONLINE: Policajná viceprezidentka nezakryla nos, ospravedlnila sa

Čo je najdôležitejšie:

– na Slovensku bolo potvrdených 3 626 prípadov, zomrelo 33 pacientov a vyliečilo 2 206 ľudí

Medzi rizikové krajiny patrí Chorvátsko, Francúzsko a Belgicko

– Podpredsedníčka polície Jana Maškarová sa ospravedlnila za to, že jej opona nezakrývala nos

Pozrite si aktuálnu mapu potvrdených prípadov na Slovensku a ONLINE štatistiku

ONLINE

09:04 – PRIEMYSEL: Dôvera podnikateľov v ekonomiku je lepšia ako pred rokom iba v priemysle. Štatistický úrad Slovenskej republiky o tom dnes informoval.

08:56 – PRENOS CHOROB: Úrad verejného zdravotníctva Slovenskej republiky dnes publikovaný vyhodnotenie epidemiologickej situácie na území Slovenskej republiky. Toto sú informácie, ktoré boli počuť v tlači včera po konsenze odborníkov.

ÚVZ SR to okrem iného zdôrazňuje K prenosu choroby dochádza najčastejšie pri organizovaní rodinných osláv, firemných akcií, v ubytovniach pre zahraničných pracovníkov, v rodinách a tiež na rôznych spoločenských podujatiach.,

08:47 – RÚŠKO / MAREK KRAJČÍ: Takto komentoval minister zdravotníctva Marek Krajčí nosenie závojov: „V súčasnosti čelíme mnohým dezinformačným kampaniam o závojoch. Tvárová maska ​​nespôsobuje vdýchnutie vysokých hladín oxidu uhličitého a neovplyvňuje zdravie osoby. “

Fakty o závoji14fotografie v galérii

08:36 – RÚŠKO / JANA MAŠKAROVÁ: Úrad verejného zdravotníctva Slovenskej republiky vyzýva ľudí: „Pamätajte však, že závoj sa musí nosiť správne na tvári, aby sa mohol účinne nosiť: mal by sa vojsť tesne k tvári a zakrývať ústa a nos. Ak je tvárová maska ​​poškodená, vlhká alebo znečistená, musí sa vymeniť za novú. Jednorazové zakrytia nie sú určené na opakované použitie. „

Jana Maškarová, prvá podpredsedníčka policajného zboru, dnes komentovala, ako včera nosila závoj:

„Vážení občania, ako ste si možno všimli, na včerajšej tlačovej konferencii môj závoj nezakryl môj nos, čo nie je správne, Aj keď to určite nebol môj úmysel a viem, ako správne nosiť závoj, chcem Týmto spôsobom ospravedlniť,

READ  „Som smoliar,“ hovorí kandidát na britského premiéra Sunak

Počas predstavenia sa mi musel závoj postupne vytĺkať z nosa, keď som sa čo najviac sústredil na prezentáciu médiám a verejnosti, až som si to všimol.

Na druhej strane to môže byť dobrá vec, pretože som svoje fotografie zaregistroval na rôznych stránkach, na ktoré občania upozorňujú na túto chybu.

Možno sa z toho dozvie ešte viac ľudí, že rúško patrí tiež k nosu. „

Prvá policajná prezidentka Jana Maškarová so závojom14fotografie v galérii

08:33 – RÚŠKO: Úrad verejného zdravotníctva Slovenskej republiky vysvetľuje, že závoj chráni ľudí, ak ich nosia správne. Hlavný hygienik Slovenskej republiky Ján Mikas: „Je dôležité, aby v súčasnej situácii, v čase prebiehajúcej pandémie COVID-19, verejnosť mala pamätať na umývanie, resp. dezinfekcia rúk. Vďaka týmto trom zásadám významne predchádzame nielen šíreniu COVID-19, ale aj mnohým iným infekčným chorobám vrátane chrípky, ktorých sezóna sa blíži. Dostatočný odstup od cudzích osôb, dezinfekcia rúk a hygiena dýchania je dôležité udržiavať v exteriéri, nielen v interiéri. Aj v exteriéri je dôležité vyhnúť sa miestam s vyššou koncentráciou ľudí – ak to nie je možné, v záujme efektívnej prevencie odporúčame na takýchto miestach nosiť uterák a zostať tam iba na nevyhnutnú dobu. „

08:26 – EURO FONDY: Dnes sa očakáva brífing ministra zdravotníctva Marka Krajčího. Po 11:00 má hovoriť o eurofondoch, ktoré majú pomôcť bojovať proti koronavírusu.

07:46 – BANSKÁ ŠTIAVNICA: Zajtra sa podujatie Beh na tajomstvá malo konať na Počúvadlianskom jazere. Zrušili bežnú súťaž pre deti a dospelých.

07:03 – DLHOVÉ OZNAČENIA: Počas korónovej krízy sa hospodárska situácia postupne stabilizovala. však Slováci sa nezúčastňujú splácania svojich pôžičiek. Martin Odkladal si toho všimol.

Odborník však radí ľuďom, aby zbytočne špekulovali a aby zrušili odklad platieb, len čo to umožní ich finančná situácia.

READ  Tanzánijský prezident rokuje o bilaterálnych vzťahoch s čínskym FM

06:26 – MASOVÉ AKCIE: Hromadné outdoorové podujatia vrátane športových podujatí pre viac ako 1 000 ľudí a indoorových podujatí pre viac ako 500 osôb budú zakázané od septembra. Polícia sprísní kontrolu dodržiavania predpisov.

Ľudia by si mali tento víkend všimnúť viac policajtov na hromadných podujatiach. Muži a ženy podľa zákona tiež zažiari svetlo na nosenie uterákov v autobusoch, vlakoch alebo električkách. Zameria sa tiež na monitorovanie dodržiavania platných opatrení v nákupných centrách a iných prevádzkach.

06:18 – KRAJINY RIZÍK: Od 1. septembra budú medzi červené krajiny patriť Chorvátsko, Francúzsko, Španielsko, Holandsko, Belgicko a Malta.

Nové krajiny14fotografie v galérii

Zostanú na zozname ohrozených krajín tiež Austrália, Cyprus, Česká republika, Čína, Dánsko, Estónsko, Faerské ostrovy, Fínsko, Grécko, Írsko, Island, Japonsko, Južná Kórea, Lichtenštajnsko, Litva, Lotyšsko, Maďarsko, Monako, Nemecko, Nórsko, Nový Zéland, Poľsko, Rakúsko , Slovinsko, Spojené kráľovstvo, Švajčiarsko a Taliansko.

06:06 – PORADUJTE: Pozrite sa na závery rady epidemiológov, ktoré odborníci oznámili vo štvrtok večer:

#SpajaNasZodpovednost

Aktuality.sk ukazuje pravú tvár Slovenska – bez zahmlievania faktov a ohýbania reality. Každý deň vám prinášame spoľahlivé a vyvážené správy. Vaša podpora zaistí, že náš obsah zostane otvorený pre tých, ktorí si ho nemôžu dovoliť.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close