World

Koronavírus ONLINE: V Českej republike zaznamenali najviac infekcií od začiatku apríla

Monitorujeme všetko dôležité zo zahraničia v súvislosti s koronavírusom ONLINE.

Čo je najdôležitejšie:

– koronavírus: otázky a odpovede,

– sledovali sme včerajšie udalosti v zahraničí,

– tu sledujeme udalosti na Slovensku

ONLINE

7:39 – Česko: Vo štvrtok sa v Českej republike za posledných 24 hodín zvýšilo 330 potvrdených prípadov choroby COVID-19, čo je najvyššia hodnota od 3. apríla. Spravodajský server iDNES.cz o tom informoval

Od 1. marca, keď sa v Českej republike objavili prvé prípady koronavírusovej infekcie SARS-CoV-2, bolo v krajine zaznamenaných celkom 19 401 prípadov COVID-19. (TASR)

7:20 – ŠPANIELSKO: Kanárske ostrovy a Galícia sú prvé španielske autonómne regióny, ktoré zakázali fajčenie na verejnosti v snahe zabrániť šíreniu koronavírusu. Agentúra AFP o tom informovala v piatok večer.

V Galícii sa zákaz uplatňuje od stredu o polnoci a ostrovy vstúpia do platnosti v piatok.

Už v júli španielska epidemiologická spoločnosť varovala, že infikovaní fajčiari spolu s dymom môžu tiež vyhodiť vírusové kvapky. Tvrdenie, že fajčenie na verejnosti môže zvýšiť rýchlosť prenosu, neskôr potvrdila Svetová zdravotnícka organizácia. (TASR)

6:10 – BRITAIN: Británia sa rozhodla opätovne zaviesť dvojtýždňovú karanténu pre cestujúcich prichádzajúcich z Francúzska, Holandska a Monaka.

Dôvodom je skutočnosť, že počet ľudí infikovaných novým typom koronavírusu sa v súčasnosti v týchto oblastiach zvyšuje. AFP to oznámila v piatok večer s odkazom na britského ministra dopravy Granta Shappsa.

„Údaje nám ukazujú, že musíme zo zoznamu bezpečných krajín odstrániť Francúzsko, Holandsko, Monako, Maltu a (karibské ostrovy) Turky, Caicos a Arubu,“ uviedol Shapps na Twitteri. (TASR)

#SpajaNasZodpovednost

Aktuality.sk ukazuje pravú tvár Slovenska – bez zahmlievania faktov a ohýbania reality. Každý deň vám prinášame spoľahlivé a vyvážené správy. Vaša podpora zaistí, že náš obsah zostane otvorený pre tých, ktorí si ho nemôžu dovoliť.

READ  Český minister zdravotníctva rezignoval. „Chápem, že bol znechutený,“ reagoval Babiš

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close