Svet

Koronavírus ONLINE: Viac ako 1 800 nových prípadov oznamuje Krajčí rázne opatrenia

Na Slovensku existuje druhá vlna pandémie a od začiatku októbra platia nové prísnejšie opatrenia. Vláda schválila výnimočný stav. Aktuálne dianie sledujeme ONLINE.

Čo je najdôležitejšie:

Armáda pomáha regiónu

– Na Orave a Liptove denné verejné služby sa rušia

Situáciu vo svete sledujeme ONLINE

Prezrite si aktuálnu mapu potvrdených prípadov na Slovensku a ONLINE štatistiku

ONLINE

12:05 – STRÁNKA PODUNAJA: Častejší výskyt COVID-19 v okrese Dunajská Streda potvrdili testy u zamestnancov a klientov zariadení sociálnych služieb. RÚVZ nariadil úplnú karanténu zariadenia, zákaz návštev, prijímania nových klientov a ich presun do ďalších zariadení.

11:43 – PÔVOD CHOROBY: Hygienici zaznamenávajú najvýraznejší nárast ochorenia v okresoch Bardejov a Dolný Kubín. Väčšina chorôb súvisí so svadbami, rodinnými oslavami a inými početnejšími spoločenskými udalosťami. Minimálne posledný týždeň pred limitom počtu účastníkov masových podujatí sa v týchto krajoch konali svadby denne a niekedy aj v počte niekoľkých desiatok.

10:52 – PANDEMICKÁ KOMISIA: Minister zdravotníctva Marek Krajčí zvolal v sobotu na 14.00 h zasadnutie Pandemickej komisie vlády SR. Informuje o tom na sociálnej sieti. „Musíme rázne zakročiť,“ napísal.

10:21 – NOVÉ PRÍPADY: Hovorkyňa ministerstva zdravotníctva Zuzana Eliášová upresňuje, že najpozitívnejšie testy boli v Žilinskom kraji (543), v Prešovskom kraji (406), v Trenčianskom kraji (198), v Košickom kraji (188), v Trnavskom kraji Kraj (156), v Bratislavskom kraji (148), v Banskobystrickom kraji (128) a v Nitrianskom kraji (120).

10:05 – TESTOVANIE: Národné centrum zdravotníckych informácií potvrdilo slová predsedu vlády, pribudlo 1887 nových prípadov. Vyliečených bolo 101 ľudí.

V súčasnosti je v nemocniciach 380 pacientov s podozrením na COVID-19 v nemocniciach, z ktorých 326 potvrdilo nový koronavírus. Na JIS je 12 pacientov, 31 ľudí potrebuje podporu umelej pľúcnej ventilácie.

Počet potvrdených úmrtí je 61, na Slovensku je v súčasnosti 13 183 aktívnych prípadov ochorenia.

READ  OSN tvrdí, že Rusko blokuje prístup ukrajinským zajatcom

9:50 – PREMIÉRA: Igor Matovič informuje na sociálnej sieti, že v piatok bolo 1 887 pozitívnych prípadov s 11 123 testami. „Extrémny rast až o 169% v porovnaní s minulým piatkom, “uviedol predseda vlády.

Očakáva, že minister zdravotníctva „ihneď dnes dnes zvolá pandemickú komisiu … a požiada ministra vnútra, aby zajtra zvolal ústredný krízový štáb. ÚKŠ musí zajtra rozhodnúť o nových ochranných opatreniach.“ “

9:33 – FOND POMOCI: Prvé príspevky vo výške viac ako 32 000 eur budú vyplatené v pondelok z Fondu vzájomnej pomoci, ktorý na jar založil premiér Igor Matovič. Úrad vlády doteraz uzavrel dohodu o poskytovaní pomoci s 56 žiadateľmi. Dohody budú zverejnené v centrálnom registri zmlúv. (TASR)

8:55 – ORAVA: Orava pravdepodobne nie je v karanténe, ako to bolo v Žehre alebo v Bystranoch počas prvej vlny epidémie koronavírusov. Hlavný hygienik Ján Mikas si nevie predstaviť, že by pripútali celú Oravu. Minister zdravotníctva Marek Krajčí na piatkovej tlačovke dodal, že namiesto karantény je možné masívnejšie testovanie populácie v týchto vysoko rizikových regiónoch.

V okresoch Dolný Kubín, Námestovo, Tvrdošín, Ružomberok a Liptovský Mikuláš sú zrušené aj denné verejné služby, ktoré sú od pondelka do soboty. Výnimkou sú nedeľné a sobotné vigílne sväté omše. Zostávajú s limitom 50 účastníkov. Informovala o tom Konferencia biskupov Slovenska na webovej stránke.

#SpajaNasZodpovednost

Aktuality.sk ukazujú pravú tvár Slovenska – bez zahmlievania faktov a ohýbania reality. Prinášame vám spoľahlivé a vyvážené správy každý deň. Vaša podpora zabezpečí, že náš obsah zostane otvorený pre tých, ktorí si to nemôžu dovoliť.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close