Svet

Koronavírus ONLINE: Z Ukrajiny hlásia vysoké prírastky novo infikovaných

Sledujeme udalosti vo svete v súvislosti s koronavírusom ONLINE.

Čo je najdôležitejšie:

sledovali sme včerajšie udalosti v zahraničí,

Sledujeme tu udalosti na Slovensku.

ONLINE

13:13 – RAKÚSKO: Tvrdé uzamknutie funguje,Uviedol to v piatok na tlačovej konferencii rakúsky minister zdravotníctva Rudolf Anschober. Naznačil však, že počet infikovaných musí naďalej „dramaticky klesať“. (TASR)

12:54 – EÚ / VAKCÍNA: Európska únia bude mať približne dve miliardy dávok vakcín proti novému typu koronavírusu. Počas piatkovej videokonferencie s rakúskym kancelárom Sebastianom Kurzom to uviedla predsedníčka Európskej komisie (EK) Ursula von der Leyen, informovala agentúra APA. (TASR)

12:32 – POĽSKO: Vyliečili ho v Poľsku už viac ako pol milióna ľudí. (TASR)

12:08 – INDIA: V piatok si vyžiadal najmenej päť obetí na životoch a 28 zranených požiar na oddelení pre pacientov s COVID-19 v nemocnici na západe Indie. (TASR)

11:34 – UKRAJINA: Hlásia sa Ukrajinci vysoký počet novo infikovaných už druhý deň po sebe. (TASR)

10:52 – SEVERNÁ KÓREA: Kim Čong Un nariadil popravu najmenej pre dvoch ľudí, zakázal morský rybolov a uzavrel hlavné mesto Pchjongjangu. Takto severokórejský režim bojuje proti pandémii. (TASR)

09:46 – BRAZÍLIA: Brazílsky prezident Jair Bolsonaro nemožno očkovať proti koronavírusu. Vtipkoval, že ak je vakcína pre niekoho povinná, tak iba pre jeho psa. (TASR)

08:51 – Česko: Počet infikovaných v Českej republike klesá. Existuje 2 400 menej potvrdených prípadov infekcie koronavírusom SARS-CoV-2 ako pred týždňom. (TASR)

08:23 – NEMECKO: Nemecko prekročilo hranice milión infikovaných. Počet úmrtí sa do piatku zvýšil o 426 na 15 586, čo je doteraz najvyšší denný nárast obetí. (TASR)

07:34 – Česko: Od začiatku pandémie v Českej republike bolo infikovaných 511 520 ľudí. Viac ako štyri pätiny z nich sú podľa Štv 24. sa už z choroby uzdravili. V súčasnosti žije 71 867 chorých ľudí.

READ  Zachytili štyri „Haraky“ a 13 ďalších, ktorí sa utopili, H24info

06:15 – BRITÁNIA: Spojené kráľovstvo zaznamenalo za posledných 24 hodín 17 555 nových prípadov infekcie koronavírusom SARS-CoV-2 a 468 úmrtí s tým súvisiacich, informovala vo štvrtok na svojom webe stanica Sky News. (TASR)

#SpajaNasZodpovednost

Aktuality.sk ukazujú pravú tvár Slovenska – bez zahmlievania faktov a ohýbania reality. Prinášame vám spoľahlivé a vyvážené správy každý deň. Vaša podpora zabezpečí, že náš obsah zostane otvorený pre tých, ktorí si to nemôžu dovoliť.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close