najnovšie správy

Koronavírus: po návšteve baptistického kostola bolo infikovaných najmenej 40 ľudí v Nemecku

Wladimir Pritzkau, vodca baptistov v Nemecku, v predchádzajúcich dňoch povedal, že v nemocnici bolo šesť infikovaných ľudí.

Najmenej 40 ľudí bolo pozitívnych na koronavírus SARS-CoV-2 po návšteve bohoslužby v baptistickom kostole vo Frankfurte nad Mohanom. DPA informovala o tom, že v sobotu cituje oznámenie miestnych zdravotníckych orgánov. ,

Vedúci miestnej zdravotníckej jednotky René Gottschalk uviedol, že väčšina týchto infikovaných ľudí netrpí závažnými symptómami a že podľa informácií dostupných v nemocnici je v nemocnici iba jedna osoba. kancelária. Služba sa uskutočnila 10. mája, uvádza správa Frankfurter Allgemeine Zeitung na svojej webovej stránke.

Wladimir Pritzkau, vodca baptistov v Nemecku, povedal v posledných dňoch, že v nemocnici bolo šesť infikovaných ľudí.

Úrady v Hanau, asi 25 kilometrov východne od Frankfurtu nad Mohanom, uviedli, že najmenej 16 obyvateľov mesta sa počas návštevy baptistického kostola nakazilo koronavírusom.

Počet potvrdených prípadov infekcie novým typom koronavírusu v Nemecku sa v posledný deň zvýšil o 638 a dosiahol 177 850. Podľa údajov z inštitútu Roberta Kocha (RKI) v sobotu ráno.

Za posledných 24 hodín sa v krajine vyskytlo aj 42 ďalších úmrtí na koronavírus COVID-19. Celkový počet ľudí, ktorí zomreli na chorobu v Nemecku, sa zvýšil na 8 216.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close