najnovšie správy

Koronavírus: prvé medzištátne vlaky medzi Slovenskom a Českou republikou premávajú v pondelok

Na základe obnovenia neobmedzeného hraničného režimu Slovenská železničná spoločnosť (ZSSK) začína medzištátnu prepravu s Českou republikou.

Vďaka uvoľneniu opatrení budú niektoré vlaky prechádzajúce Kúty a Čadca premávať od pondelka 8. júna. Väčšina spojení bude obnovená od utorka 9. júna.

Od pondelka je naplánovaný odchod medzištátneho vlaku EuroCity (ES), ktorý odchádza z Bohumína o 13:51 hod. Smerom na Bratislavu a do Nových Zámkov, ktoré majú prísť o 5:47 hod. o 15:44, ktorá smeruje do Bratislavy a mala by prísť do Nových Zámkov o 20:49. Mal by sa prevádzkovať aj vlak ES, ktorý bude odchádzať z Prahy o 5.44 hod. A dorazí do Bratislavy o 9.50 hod.

Musí sa tiež obnoviť expresný expres, ktorý opúšťa Prahu o 16:23 hod. A plánuje sa prísť do Žiliny o 21:13 hod. Mal by sa viesť aj rýchlostný vlak, ktorý opúšťa Banskú Bystricu o 13:34 hod. A má prísť do Bohumína o 4:53 hod. Osobný vlak by mal jazdiť aj s odchodom o 21:49 hod. Z Bohumína na Čadcu, kde by mal prísť o 23:08 hod.

Podľa hovorcu ZSSK Tomáša Kováča z celkového počtu 54 diaľkových vlakov bude od utorka obnovených 48 vlakov s Českou republikou. „Predaj cestovných lístkov bude možný od soboty 6. júna 2020, zatiaľ však iba v štátnej pokladnici ZSSK a bez možnosti zakúpenia miesta. Kúpiť ZSSK,“ dodal.

V medzinárodnej doprave ZSSK plánuje uviesť na trh jedálne od utorka a vo vnútroštátnej doprave od budúcej nedele (14. júna). ZSSK oznámi začiatok medzinárodnej železničnej dopravy s inými krajinami začiatkom budúceho týždňa.

Hovorca zároveň zdôraznil, že vo vlakoch, v priestoroch stanice alebo vonku vo vzdialenosti menšej ako dva metre medzi jednotlivcami je vždy potrebné nosiť závoj. Platí to pre Slovensko a Českú republiku.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close