najnovšie správy

Koronavírus: publikovaný klinický protokol povoľujúci určité chirurgické zákroky

Ministerstvo zdravotníctva (MZ) SR zverejnilo protokol upravujúci oznámené začatie určitých operácií plánovaných počas epidémie COVID-19.

Stanovuje, za akých podmienok sa môžu vykonávať hospitalizácie, ordinácie a denné operácie. Hovorkyňa TASR Zuzana Eliášová potvrdila, že liečba pacientov vyžadujúcich chirurgický zákrok je už platná.

Pokyny pre plánovanú zdravotnú starostlivosť vypracoval tím národnej krízovej kliniky. V čase, keď má nemocnica málo pacientov spojených s novým koronavírusom, protokol odporúča vykonávanie operácií u pacientov, u ktorých je reálne riziko zvýšeného rizika smrti, trvalého poškodenia zdravia alebo neznášanlivých príznakov choroba do troch mesiacov bez potrebného výkonu. Dodatok k protokolu je tiež zoznam zastúpení s čakacími lehotami.

„Hospitalizácia alebo plánovaný chirurgický zákrok musia byť pacientovi poskytnuté na základe uváženia tímu konzultantov zdravotnej starostlivosti.“ Konsenzus bude pozostávať zo zástupcu chirurgickej disciplíny alebo iných odborníkov, ktorí na základe návrhu lekára posúdia, či je falšovanie daného postupu bezpečné, “uviedla Eliášová.

Izolácia pacientov počas 14 dní

Pred prijatím do zdravotníckeho zariadenia musí pacient zostať izolovaný po dobu 14 dní, monitorovať svoje zdravie alebo vydať zákonné vyhlásenie, že v čase hospitalizácie nebol v karanténe. Ak je pacient pozitívny na COVID-19, chirurgický zákrok alebo zákrok sa odloží na zotavenie a dva negatívne výsledky.

Pacienti v núdzových situáciách, u ktorých existuje zvýšené riziko úmrtia, trvalého poškodenia zdravia alebo neznášanlivých príznakov do 14 dní bez chirurgického zákroku, by mali naďalej pôsobiť v nemocniciach počas nekontrolovateľného zvyšovania epidémie. Covid-19. Pacienti sa pred prijatím na nový koronavírus testujú.

Počas fázy extrémneho zaťaženia zdravotného systému v epidémii COVID-19 sa odporúča obmedziť chirurgické alebo intervenčné zásahy na pacientov, u ktorých existuje reálne riziko zvýšeného rizika úmrtia, trvalého poškodenia zdravia alebo neznesiteľné príznaky choroby bez zásahu v nasledujúcich niekoľkých hodinách. Testy budú tiež povinné.

Ak je kapacita nemocnice postarať sa o urgentných pacientov v ktorejkoľvek fáze epidémie, budú presmerovaní na iné pracoviská.

Ak sa vám tento článok páčil, podporte nás.
Vďaka vám tiež existujú bezplatné médiá a nezávislá žurnalistika.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close