najnovšie správy

Koronavírus: Sixtinská kaplnka bola znovu otvorená vo Vatikáne a navštívilo ju 1600 ľudí

Sixtínska kaplnka bola otvorená vo Vatikáne v pondelok – po troch mesiacoch – spolu s ďalšími budovami a inštitúciami, ktoré patria do tzv. Vatikánskych múzeí (Musei Vaticani).

Podľa správy tlačovej agentúry AP môže kaplnku navštíviť okolo 1600 návštevníkov, ktorí si rezervovali vstupenky vopred.

Návštevníci vatikánskych múzeí museli nosiť na tvári závoj a ich strážcovia merali teplotu tela, keď vstúpili.

Barbara Jatta, riaditeľka vatikánskych múzeí, ktoré spolu tvoria jednu z najväčších umeleckých zbierok na svete, nazvala pondelok „veľkou radosťou“ a po niekoľkých týždňoch strachu z infekcie sa vrátila k normálu normality. koronavírus. Tiež povedala, že ju veľmi príjemne prekvapilo veľké množstvo ľudí, ktorí si rezervovali vstupenky do múzea.

Inštitúcie patriace k vatikánskym múzeám vo všeobecnosti prežívajú vrchol turistickej sezóny v letných mesiacoch, keď sa pred vstupom vytvárajú dlhé rady návštevníkov. Lístky na ne nie je spravidla možné rezervovať vopred, takže turisti nemajú na výber, ale čakajú na radu.

Jatta uviedol, že pracovníci múzea používali týždne, v ktorých boli inštitúcie zatvorené, aby pracovali na opatreniach na zabezpečenie bezpečnosti návštevníkov a umenia. „Chceme zdieľať toto kultúrne dedičstvo, ale v úplnej bezpečnosti,“ dodala.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close