najnovšie správy

Koronavírus: Španielsko vyhlásilo národný žal za obeť

Španielski zdravotnícki úradníci v stredu oznámili 244 nových úmrtí na koronavírusy.

Španielsky premiér Pedro Sánchez v stredu oznámil, že jeho vláda vyhlási národný smútok za viac ako 25 800 úmrtí na nový druh koronavírusu v COVID-19. Informovala o tom tlačová agentúra AP.

Sánchez v stredu vystúpil pred španielskym parlamentom a požiadal o štvrté dvojtýždňové predĺženie výnimočného stavu, čo umožňuje jeho vláde uplatniť národnú karanténu. Je určený na kontrolu pandémie COVID-19. Očakáva sa, že predseda vlády sa bude usilovať získať parlamentné schválenie napriek strate podpory hlavnej opozičnej strany.

Španielski zdravotnícki úradníci v stredu oznámili 244 nových úmrtí na koronavírusy; celkový počet úmrtí v krajine je 25 857.

Údaje zodpovedajú všeobecnému trendu spomalenia pandémie v Španielsku, ale nezahŕňajú tisíce ďalších ľudí, ktorí zomreli v domovoch dôchodcov pred ich testovaním.

Španielsko tiež uviedlo, že jeho celkový počet potvrdených prípadov infekcie presiahol 253 000.

Sánchez uviedol, že spresní, kedy sa bude konať národné smútenie obetí. V súčasnosti je krajina v čase, keď mierne uvoľňuje prísne obmedzenia týkajúce sa života ľudí a fungovania spoločnosti. Tieto prísne opatrenia znížili mieru infekcie na menej ako jedno percento. Niektoré malé obchody sa tento týždeň začínajú otvárať pomaly.

„Vďaka obetovaniu nás všetkých sme získali čiastočné víťazstvo nad koronavírusom,“ povedal Sánchez. „Zrušenie výnimočného stavu by však bolo úplnou chybou,“ dodal.

#SpajaNasZodpovednost
Vaša podpora v týchto mimoriadne ťažkých časoch nám pomôže prekonať a zabezpečiť pandémiu
distribúcia nezávislého obsahu.

Môžete nás podporiť sumou od 0,99 €. ďakujem

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close