najnovšie správy

Koronavírus: Španielsko zaznamenalo takmer 19 500 úmrtí

Posledný deň v Španielsku bolo 5 252 nových prípadov infekcie.

Počet úmrtí súvisiacich s COVID-19 v Španielsku sa už priblížil k 19 500 po úmrtí takmer 350 ľudí na novú infekciu koronavírusmi v posledný deň.

Celkovo je v krajine 19 478 životov, čo je o 348 viac ako vo štvrtok. PA v piatok informovala o údajoch španielskej vlády.

Okrem toho v posledný deň bolo v Španielsku 5 252 nových prípadov infekcie. Podľa agentúry Reuters podľa koordinátora koronavírusov Fernando Simón už bolo v Španielsku infikovaných celkom 188 068 ľudí.

AP píše, že španielska vláda zmenila pokyny rôznych nemocníc a úradov s cieľom počítať obete koronavírusu. Pritom sa riadi pokynmi Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO) a trvá na tom, že iba tí, ktorí majú pozitívny test na koronavírusy, a nie tí, ktorí neboli testovaní, ale vykazujú príznaky COVID-19, sú zahrnuté v miere úmrtnosti.

Vláda sa zároveň pokúša testovať na koronavírus viac ľudí.

Simon tiež uviedol, že úsilie o koordináciu údajov v celej krajine vedie aj k predchádzajúcim opravám údajov. „Ak sú údaje skreslené, je ťažké robiť vedecké rozhodnutia,“ uviedol na tlačovej konferencii.

Španielsko sa v súčasnosti snaží bezpečne zaviesť postupné zmiernenie obmedzení, ktoré patria medzi najprísnejšie v Európe, a krajina ich zaviedla na pandémiu v polovici marca, dodala PA.

koronavírus

Nová pandémia koronavírusov sa rozšírila z Wu-chanu do Číny. Na Slovensku bolo doteraz nakazených 1 049 ľudí.

Koronavírus zodpovedný za COVID-19 je nový kmeň vírusu a ochorenie je kvapôčková infekcia. Odhadovaná doba inkubácie ochorenia je 2 až 14 dní, ale môže byť dlhšia. Každý deň, ONLINE, sledujeme najnovší vývoj doma aj vo svete.

Ak sa vám tento článok páčil, podporte nás.
Vďaka vám tiež existujú bezplatné médiá a nezávislá žurnalistika.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close